DomůPočasíVíkendová předpověď počasí: Mrazivé dny vystřídá oteplení

Víkendová předpověď počasí: Mrazivé dny vystřídá oteplení

Po mrazivých dnech se podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu o víkendu oteplí. Během víkendu mohou denní teploty vystoupat až 8 °C. V noci se budou i dál držet kolem nuly. Meteorologové ale dále varují také před deštěm a mlhami, které mohou zejména v ranních hodinách namrzat.

Déšť a mrznoucí mlhy se mohou objevit už během čtvrtka. Mrholit nebo slabě pršet bude podle meteorologů také v noci na pátek.

„Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu,“ informují meteorologové z ČHMÚ.

Pátek bude převážně oblačný až zatažený. Zejména řidiči by měli být opatrní, mlhy mohou zejména po ránu namrzat. S deštěm je třeba místy počítat na západě Česka, v ostatních částech země spíše ojediněle. V polohách nad 800 metrů může večer začít sněžit.

Denní teploty mohou vystoupat až na 8 °C, při déletrvající mlze se budou pohybovat pouze kolem 3 °C. Mlhy, i ty mrznoucí, hrozí zejména na Moravě. Noční teploty mohou klesnout až k -3 °C. Vát bude mírný jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, zpočátku na severovýchodě země i čerstvý jihozápadní o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

„V pátek k nám od západu bude postupovat studená fronta, která se bude nad naším územím vlnit a za ní k nám během soboty začne od západu proudit chladnější vzduch,“ popisují meteorologové z ČHMÚ.

Podmračená bude také sobota. Na většině území se počítá se sněhem, v polohách pod 400 metrů, na Moravě a ve Slezsku meteorologové očekávají spíše déšť, případně déšť se sněhem. Denní teploty nepřesáhnou 7 °C, v noci mohou klesnout až k -3 °C. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr o síle 2 až 6 m/s.

Během neděle bude oblačnosti pomalu ubývat. Místy je však dál třeba počítat se sněhovými nebo dešťovými přeháňkami, v polohách pod 400 metrů mohou být i smíšené. Teploty se budou během dne pohybovat v rozmezí -1 až 4 °C, v noci od -3 do 1 °C. Vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.