Zima, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay.com

Po mrazivých dnech se podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu o víkendu oteplí. Během víkendu mohou denní teploty vystoupat až 8 °C. V noci se budou i dál držet kolem nuly. Meteorologové ale dále varují také před deštěm a mlhami, které mohou zejména v ranních hodinách namrzat.

Déšť a mrznoucí mlhy se mohou objevit už během čtvrtka. Mrholit nebo slabě pršet bude podle meteorologů také v noci na pátek.

„Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu,“ informují meteorologové z ČHMÚ.

Pátek bude převážně oblačný až zatažený. Zejména řidiči by měli být opatrní, mlhy mohou zejména po ránu namrzat. S deštěm je třeba místy počítat na západě Česka, v ostatních částech země spíše ojediněle. V polohách nad 800 metrů může večer začít sněžit.

Denní teploty mohou vystoupat až na 8 °C, při déletrvající mlze se budou pohybovat pouze kolem 3 °C. Mlhy, i ty mrznoucí, hrozí zejména na Moravě. Noční teploty mohou klesnout až k -3 °C. Vát bude mírný jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, zpočátku na severovýchodě země i čerstvý jihozápadní o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

„V pátek k nám od západu bude postupovat studená fronta, která se bude nad naším územím vlnit a za ní k nám během soboty začne od západu proudit chladnější vzduch,“ popisují meteorologové z ČHMÚ.

Podmračená bude také sobota. Na většině území se počítá se sněhem, v polohách pod 400 metrů, na Moravě a ve Slezsku meteorologové očekávají spíše déšť, případně déšť se sněhem. Denní teploty nepřesáhnou 7 °C, v noci mohou klesnout až k -3 °C. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr o síle 2 až 6 m/s.

Během neděle bude oblačnosti pomalu ubývat. Místy je však dál třeba počítat se sněhovými nebo dešťovými přeháňkami, v polohách pod 400 metrů mohou být i smíšené. Teploty se budou během dne pohybovat v rozmezí -1 až 4 °C, v noci od -3 do 1 °C. Vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.