DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od 8. – 14. listopadu

Týdenní předpověď počasí od 8. – 14. listopadu

Začátkem týdne bude na naše území proudit chladný vzduch ze severozápadu. Týdenní předpověď přinesl portál slunecno.cz.

Po celý týden bude převážně oblačno a ojediněle polojasno s denními teplotami od sedmi do deseti stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat kolem jednoho až čtyřech stupňů Celsia.

V pondělí očekávejte oblačno až zataženo. Srážky se vyskytnou pouze ojediněle a ve vyšších polohách mohou být sněhové. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na deset stupňů Celsia. Po celý den počítejte s mírným severozápadním větrem o rychlosti 3 až 5 metrů za sekundu.

Během úterý bude oblačno, ale dešťové srážky se vyskytnou pouze na severu našeho území. Ráno se místy vyskytnou mlhy. V závěru dne bude postupně ubývat oblačnost. Přes den naměříte od šesti do deseti a v noci kolem třech stupňů Celsia. Večer bude vát jihovýchodní vítr o rychlosti dvou až třech metrů za sekundu.

Ve středu bude jasno až polojasno s denními teplotami od šesti do jedenácti stupňů Celsia. Bude vát jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 4 až 9 metrů za sekundu. Nejsilnější vítr se očekává v oblasti Českomoravské vrchoviny.

Ve čtvrtek bude opět oblačno až zataženo. Ráno se vyskytnou mlhy a přes den očekávejte teploty kolem třech až sedmi stupňů Celsia. Nejnižší noční teploty mohou poklesnout k nule.

„Na konci pracovního týdne bude opět oblačno a ráno se mohou vyskytnout mlhy. V závěru dne se začne trhat oblačnost a postupně se vyjasní. Denní teploty se budou pohybovat kolem čtyřech až osmi stupňů Celsia. O víkendu očekávejte oblačno a místy polojasno s teplotami od čtyř do osmi stupňů Celsia. V neděli by noční teploty mohly klesnout až na minus dva stupně Celsia,“ doplnil závěrem pro UdálostiExtra.cz meteorologický portál slunecno.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.