2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od: 3. - 9. ledna

Týdenní předpověď počasí od: 3. – 9. ledna

Od konce minulého týdne se pozvolna přesouvá přes střední Evropu tlaková výše.

Týdenní předpověď počasí přinesl pro server UdálostiExtra.cz meteorologický portál slunecno.cz s tím, že díky tomu k nám bude nadále proudit teplý vzduch od jihozápadu a denní teploty mohou dosáhnout až třinácti stupňů Celsia. V polovině týdne se bude přes naše území přesouvat další tlaková výše. Na konci týdne už počasí v Česku ovlivní postupující brázda nízkého tlaku vzduchu a mírně se ochladí a maximální denní teploty poklesnou na dva stupně Celsia.

V pondělí bude převážně oblačno a přes den se vyskytnou přeháňky nebo slabší deště. V tisíci metrech nad mořem mohou být srážky sněhové. Přes den se setkáte s teplotami od osmi do dvanácti stupňů a v noci teplota nepoklesne pod pět stupňů Celsia. Bude vát jihozápadní vítr o rychlosti 5-9 metrů za sekundu.

V úterý bude na většině území zataženo a připravte se na častější deště. V noci bude kolem dvou až pěti stupňů a přes den naměříte 6-10 stupňů Celsia. Stále bude vát jihozápadní vítr o rychlosti 4-7 metrů za sekundu.

V polovině pracovního týdne se začne pozvolna ochlazovat a denní teploty vzrostou maximálně na sedm stupňů Celsia. V noci naměříte kolem jednoho až pěti stupňů Celsia. Jihozápadní vítr bude ke konci dne slábnout.

Ve čtvrtek bude oblačno a ve vyšších polohách se vyskytnou smíšené přeháňky. Noční teploty pravděpodobně poklesnou na minus dva stupně Celsia a přes den naměříte 3-5 stupňů Celsia.

„V pátek i v sobotu bude oblačno až zataženo a v neděli se mírně obloha vyjasní. Přeháňky se vyskytnou jen ojediněle. Denní teploty se budou pohybovat kolem dvou až šesti stupňů Celsia. V noci se budou teploty pohybovat kolem bodu mrazu,“ doplnil závěrem portál slunecno.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.