10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od: 24. - 30 ledna

Týdenní předpověď počasí od: 24. – 30 ledna

Začátek týdne ovlivní frontální rozhraní, které rozděluje chladný vzduch na východu od teplého na západě.

Týdenní předpověď počasí pro server UdálostiExtra.cz přinesl meteorologický portál slunecno.cz s tím, že v dalších dnech se nad Velkou Británií vytvoří tlaková výše, která ovlivní počasí později i v Česku. V závěru týdne bude přes naše území postupovat několik frontálních systémů.

V pondělí bude oblačno a ráno se mohou vyskytnout mlhy. V nižších polohách bude odpoledne pršet a na horách se očekává vydatnější sněžení. Denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až 3 stupňů Celsia. Noční teploty mohou při zmenšené oblačnosti poklesnout i na minus 8 stupňů Celsia.

V úterý bude opět zataženo a přes den bude na většině území mrholit. Očekávají se i slabší dešťové srážky, které budou v polohách nad 500 metrů sněhové. Denní teploty očekávejte kolem dvou až pěti stupňů Celsia a v noci na Moravě -2 a ve Slezsku -5 stupňů Celsia.

Ve středu bude oblačno až zataženo a místy se vyskytne slabší sněžení nebo dešťové přeháňky. Nejvíce srážek spadne v Čechách, na jihu Moravy bude zpočátku polojasno. Denní maxima se vyšplhají na čtyři stupně a v noci bude kolem minus jednoho stupně Celsia. Celý den bude vát mírný severozápadní vítr o rychlosti 3 až 6 metrů za sekundu.

Ve čtvrtek bude v první polovině dne zataženo, ale později se oblačnost protrhá a bude polojasno. Srážky se vyskytnou jen na severovýchodě našeho území. Denní teploty lze očekávat kolem dvou až šesti stupňů Celsia. V noci může teplota poklesnout na minus tři stupně Celsia.

V závěru pracovního týdne i o víkendu bude oblačno až zataženo a počítejte s častějšími přeháňkami. „V pátek i o víkendu naměříte přes den dva až šest stupňů Celsia. Noční teploty poklesnou při zmenšené oblačnosti na minus čtyři stupně Celsia,“ doplnil závěrem v týdenní předpovědi portál slunecno.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ