DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od: 22. - 28. listopadu

Týdenní předpověď počasí od: 22. – 28. listopadu

Aktuálně přinášíme týdenní předpověď počasí s tím, že začátkem týdne se bude přes naše území přesouvat velmi studená fronta.

Týdenní předpověď počasí přinesl meteorologický portál slunecno.cz s tím, že v úterý už se začne pomalu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který se bude postupně přesouvat z Velké Británie do střední Evropy. V polovině týdne už se začne pomalu utvářet nad západní a postupně i střední Evropou tlaková níže. Denní teploty se budou po celý týden pohybovat mezi třemi až šesti stupni Celsia.

V pondělí bude zataženo a vyskytnou se přeháňky nebo občasné deště. Ve vyšších polohách nad tisíc metrů nad mořem budou srážky smíšení. Ve večerních hodinách bude srážek ubývat a místy se i protrhá oblačnost. Přes den naměříte čtyři až sedm stupňů Celsia a v noci kolem dvou.

V úterý bude polojasno a místy oblačno. Na severovýchodě našeho území bude zataženo a mohou se vyskytnou sněhové srážky. Na jihu Moravy bude převážně polojasno s denními teplotami od dvou do šesti stupňů Celsia. Noční teploty mohou na severu území poklesnou až na minus čtyři stupně Celsia.

V polovině týdne bude převážně polojasno, ojediněle se mohou vyskytnou mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 7 stupňů a v noci naměříte -1 až -4 stupně Celsia. Přes den bude vát slabý proměnlivý vítr o rychlosti dva až pět metrů za sekundu.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a očekává se mrholení i mrznoucí mlhy. Denní teploty poklesnou na jeden až čtyři stupně Celsia. V noci bude pravděpodobně kolem minus dvou stupňů Celsia.

Na konci pracovního týdne bude zataženo a ve vyšších polohách se očekávají sněhové srážky. V nižších polohách budou srážky dešťové. Na východě Čech denní teploty vystoupají až na pět stupňů Celsia, ale na zbytku území očekávejte teploty kolem nuly až třech stupňů Celsia.

„O víkendu by mělo být převážně zataženo a na většině území se vyskytnou dešťové nebo smíšené přeháňky. Přes den naměříte kolem dvou stupňů Celsia a v noci bude mrznout,“ doplnil závěrem portál slunecno.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.