DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od 18. - 24. října

Týdenní předpověď počasí od 18. – 24. října

V první polovině týdne bude počasí na našem území ovlivněno tlakovou výší nad střední Evropou.

Týdenní předpověď počasí pro server UdálostiExtra.cz přinesl meteorologický portál Slunecno.cz s tím, že od poloviny týdne k nám začne od západu postupovat tlaková níže, která přinese četné srážky. Od čtvrtka pronikne na naše území i studená fronta, která ke konci týdne srazí denní maxima na deset stupňů Celsia.

V pondělí bude na většině území převážně oblačno a na severovýchodě se mohou vyskytnout dešťové přeháňky. Přes den očekávejte teploty od dvanácti do šestnácti stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat kolem dvou až třech stupňů Celsia.

V úterý bude zpočátku polojasno, ale v průběhu dne začne přibývat oblačnost. Ráno se mohou vyskytnout i mlhy. Ve večerních hodinách se v Čechách vyskytnou přeháňky a ojediněle i slabší deště. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 16 a v noci bude kolem dvou až čtyřech stupňů Celsia.

Ve středu už bude na celém území oblačno až zataženo a setkáte se s častými dešťovými přeháňkami. V polovině pracovního týdne se dočkáme příjemných denních teplot, které se budou pohybovat kolem 16 – 21 stupňů Celsia. Relativně vysoké teploty lze očekávat i v noci. Pravděpodobně se budou pohybovat mezi sedmi až jedenácti stupni Celsia.

Od čtvrtka se citelně ochladí a výrazně přibyde i dešťových srážek. Celý den nás bude provázet jihozápadní vítr o rychlosti pět až deset metrů za sekundu. Denní teploty se budou pohybovat kolem dvanácti až patnácti stupňů Celsia.

V pátek bude opět převážně oblačno až zataženo a na většině míst by mělo pršet. „Ve vyšších polohách by mohly být srážky smíšené. Přes den naměříte kolem devíti až třinácti stupňů Celsia. O víkendu bude zpočátku oblačno, ale postupně se začne vyjasňovat. Očekávejte teploty kolem osmi až třinácti stupňů Celsia. Noční teploty by ke konci týdne mohly poklesnout až na minus dva stupně Celsia,“ doplnil závěrem portál Slunecno.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.