DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od 15. - 21. listopadu

Týdenní předpověď počasí od 15. – 21. listopadu

Na začátku období bude počasí v Česku ovlivněno postupující tlakovou výší ze Skandinávie.

Týdenní předpověď počasí přinesl pro server UdálostiExtra.cz meteorologický portál slunecno.cz s tím, že do poloviny týdne k nám bude proudit ve vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch od jihu. V polovině týdne už začne počasí ovlivňovat tlaková níže nad severní Evropou. V pátek bude přes naše území přecházet teplá fronta, kterou v neděli vystřídá studená a donese chladný vzduch ze severu.

V pondělí se mohou v ranních hodinách vyskytnou mlhy a přes den bude převážně zataženo s denními teplotami od pěti do osmi stupňů Celsia. V noci bude jeden až tři stupně Celsia a při zmenšené oblačnosti může teplota poklesnout až na minus jeden stupeň Celsia.

V pondělí ráno se mlhy vyskytnou jen ojediněle, ale přes den může mrholit. Odpoledne bude na většině míst zataženo. Oblačnost se začne trhat až k večeru a místy bude polojasno. Maximální denní teploty se vyšplhají na deset stupňů Celsia. Na Vysočině a na jihozápadní Moravě bude vát jihovýchodní vítr o rychlosti 5-9 metrů za sekundu.

Ve středu bude zataženo, ale mlhy se vyskytnou jen ojediněle. V průběhu dne se dočkáme slabých dešťových přeháněk nebo mrholení. Ve vyšších polohách mohou být postupně srážky smíšené. Přes den očekávejte teploty od pěti do devíti stupňů a v noci bude kolem třech stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a po celý den se mohu vyskytnout přeháňky nebo občasné deště. V tisíci metrech nad mořem by mohly k večeru být srážky sněhové. Denní teploty se budou pohybovat kolem šesti až osmi stupňů Celsia. Nejnižší noční teploty poklesnou na dva stupně Celsia.

Na konci pracovního týdne bude zataženo a na většině území počítejte s dešťovými přeháňkami nebo deštěm. „Po celý den bude vát západní vítr o rychlosti 5 až 9 metrů za sekundu. Typické podzimní počasí bude i o víkendu. Bude zataženo a místy se vyskytnou přeháňky. Víkendové denní teploty se očekávají kolem sedmi až deseti stupňů Celsia,“ doplnil portál slunecno.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.