Houby v lese, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay.com

Na začátku týdne bude ještě počasí v Česku pod vlivem tlakové výše a setkáte se s vysokými denními teplotami.

Informace o počasí přinesl pro UdálostiExtra.cz meteorologický portál slunecno.cz s tím, že v polovině týdne k nám začne proudit studená fronta a brázda nízkého tlaku vzduchu. Díky tomu se začne pozvolna ochlazovat a objeví se i dešťové srážky. Na konci týdne se k nám opět od severu začne rozšiřovat tlakový výše, ale denní teploty už nepřesáhnou 22 stupňů Celsia.

V pondělí bude převážně polojasno, ale ve vyšších polohách na východě našeho území může být oblačno a vyskytnou se zde i přeháňky. Denní teploty se budou pohybovat od 21 do 25 stupňů Celsia a v noci naměříte kolem dvanácti stupňů.

Během úterý bude zpočátku převážně jasno, ale v průběhu dne začne od západu přibývat oblačnost. Přes den se stále setkáte s příjemnými teplotami kolem 22 – 26 stupňů Celsia. Bude foukat slabý proměnlivý vítr o rychlosti dva až čtyři metry za sekundu.

V polovině týdne bude oblačno až zataženo a ve vyšších polohách se objeví i mlhy. Během dne se od západu začnou postupně vyskytovat dešťové přeháňky a občasné deště. Ojediněle se mohou ve středu vyskytnou i bouřky. Denní teploty se ve středu budou pohybovat kolem 20 – 25 stupňů Celsia a noční mezi dvanácti až šestnácti stupni Celsia.

Ve čtvrtek bude ještě oblačno až zataženo a setkáte se s přeháňkami, které budou ve večerních hodinách postupně ubývat. Denní teploty poklesnou na 18 – 22 stupňů Celsia.

V pátek bude na většině území polojasno s výjimkou východu, zde bude oblačno až zataženo a vyskytnou se i přeháňky. „O víkendu se mírně ochladí a přes den vás budou provázet teploty kolem 17 – 22 stupňů Celsia,“ doplnil portál slunecno.cz.

No Article rating
0 Reviews
Jak se vám líbil tento článek? Můžete jej ohodnotit...
  1. Wow!
  2. Super
  3. Hmm
  4. Nic moc
  5. Hrůůůza