DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od 11. - 17. října

Týdenní předpověď počasí od 11. – 17. října

Začátek týdne ovlivní pole vyššího tlaku vzduchu nad Střední Evropou. Informuje o tom meteorologický portál slunecno.cz.

Během úterý už bude přes Českou republiku proudit studená fronta, která srazí denní maxima na 13 stupňů Celsia. Nejchladněji bude v polovině pracovního týdne a vyskytnou se i častější dešťové přeháňky. O víkendu bude počasí opět ovlivněno postupující tlakovou výší ze západní Evropy.

V pondělí bude na většině našeho území s výjimkou jihovýchodu polojasno. V ranních hodinách se vyskytnou mlhy a v průběhu dne začne přibývat oblačnost. Večer se mohou na Moravě i ve Slezsku vyskytnout dešťové přeháňky. Přes den počítejte s teplotami kolem 11 – 15 stupňů Celsia a v noci kolem jednoho až minus třech stupňů Celsia.

V úterý bude převážně oblačno až zataženo a na mnoha místech se vyskytnou přeháňky i slabší deště. Ve vyšších polohách nad 1000 metrů nad mořem se očekávají srážky sněhové. Denní teploty se vyšplhají maximálně na 13 stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat kolem čtyř stupňů Celsia. Na východě území mohou noční teploty poklesnout až k bodu mrazu.

V polovině pracovního týdne bude převážně zataženo a na většině našeho území se očekávají dešťové přeháňky. Ve vyšších polohách budou srážky smíšené. K večeru se oblačnost začne postupně protrhávat. Denní teploty se budou pohybovat od sedmi do jedenácti stupňů Celsia. V noci naměříte kolem třech stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude místy oblačno až polojasno. V horách se vyskytnou sněhové přeháňky a přes den se setkáte s teplotami od osmi do dvanácti stupňů Celsia. Noční teploty poklesnou až na -1 stupeň Celsia.

Na konci pracovního týdne bude polojasno a místy oblačno s denními teplotami od deseti do čtrnácti stupňů Celsia. „Bude vanout západní vítr o rychlosti dva až pět metrů za sekundu. Ve vyšších polohách se opět mohou vyskytnou sněhové přeháňky. O víkendu bude polojasno s denními teplotami kolem dvanácti stupňů Celsia,“ doplnil závěrem pro UdálostiExtra.cz portál slunecno.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.