2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od: 10. - 16. ledna

Týdenní předpověď počasí od: 10. – 16. ledna

Koncem minulého týdne se do Česka vrátily nízké teploty, které nás budou provázet i v následujících dnech.

Týdenní předpověď počasí pro server UdálostiExtra.cz přinesl meteorologický portál slunečno.cz s tím, že na začátku týdnu dojde k rozpadu okluzní fronty, kterou vystřídá tlaková výše. V závěru období budou kolem tlakové výše nad západní Evropou postupovat frontální systémy, které budou mít vliv na počasí i v Česku. Po celý týden se přes den setkáme s teplotami od minus dvou do třech stupňů Celsia.

V pondělí bude oblačno až zataženo a ojediněle se vyskytnou sněhové přeháňky. V ranních hodinách počítejte s mlhou. Ve večerních hodinách se začne trhat oblačnost a postupně se vyjasní. Denní maxima se vyšplhají na jeden stupeň Celsia. V noci naměříte kolem minus dvou stupňů Celsia.

V úterý bude na většině území kromě severovýchodu jasno. Na severovýchodě se může tvořit náledí i mlhy a setkáte se i se sněhovými přeháňkami. Denní teploty poklesnou na průměrných minus tři stupně Celsia a v noci může poklesnout až na minus devět stupňů Celsia. Po celý den bude vát proměnlivý vítr o rychlosti 4-8 metrů za sekundu.

Ve středu bude jasno až polojasno, ale v průběhu dne bude přibývat oblačnost. Na severu území se může vyskytnout slabší sněžení. Přes den počítejte s teplotami od minus dvou do dvou stupňů Celsia. Na severu území bude o dva stupně chladněji. Noční teploty mohou poklesnout až na minus 11 stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude mrholit a na některých místech se vyskytne i slabší sněžení. Přes den naměříte kolem jednoho až pěti stupňů Celsia. V noci bude kolem minus pěti stupňů. V odpoledních hodinách začne foukat severozápadní vítr o rychlosti tři až šest metrů za sekundu.

Na konci pracovního týdne bude zataženo a ve vyšších polohách bude sněžit. V ranních hodinách se mohou vyskytnout mrznoucí mlhy.

„Denní maxima dosáhnou pěti stupňů a v noci bude kolem nuly. O víkendu bude s největší pravděpodobností oblačno a vyskytnou se dešťové a sněhové přeháňky. Přes den se bude teplota pohybovat dva stupně nad nulou a v noci spadne na minus jeden stupeň Celsia,“ doplnil portál slunecno.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.