DomůPočasíTýdenní předpověď počasí od 1. - 7. listopadu

Týdenní předpověď počasí od 1. – 7. listopadu

Hned na začátku týdne bude přes naše území postupovat studená fronta, díky které k nám bude proudit chladný vzduch ze západu.

Týdenní předpověď počasí přinesl pro UdálostiExtra meteorologický portál slunecno.cz s tím, že v polovině týdne už počasí ovlivní převážně tlaková níže a dočkáme se častějších přeháněk i dešťů. V závěru týdne bude od západu do České republiky postupovat oblast vyššího tlaku vzduchu.

V pondělí bude zpočátku převážně jasno nebo polojasno a ráno by se mohly ojediněle utvořit mlhy. Odpoledne bude postupně přibývat oblačnost a večer se mohou vyskytnout i přeháňky. Nejvyšší denní teploty očekávejte kolem patnácti stupňů a v noci počítejte s teplotami kolem pěti stupňů Celsia. Po celý den bude vát jihovýchodní vítr o rychlosti pěti až sedmi metrů za sekundu.

V úterý už bude po celý den zataženo a na většině území se vyskytnou přeháňky a deště. Opět se setkáte s větrem o rychlosti 3-6 metrů za sekundu a denní teploty poklesnou na 9 až 12 stupňů Celsia. V noci naměříte kolem čtyř až pěti stupňů Celsia.

Ve středu bude oblačno až zataženo a srážky se vyskytnou až ve druhé polovině dne. Nejtepleji bude na jihovýchodě území, zde se teplota může vyšplhat až na 13 stupňů Celsia. Na zbytku území počítejte s teplotami kolem osmi až deseti stupňů Celsia. V noci bude kolem třech stupňů Celsia.

Oblačno až zataženo bude na většině našeho území i ve čtvrtek a setkáte se s vytrvalejším deštěm. Ve vyšších polohách by se mohly vyskytnout srážky sněhové. Večer začne oblačnost ubývat a denní teploty se vyšplhají maximálně na 14 stupňů Celsia.

Na konci pracovního týdne bude oblačno a vyskytnou se i dešťové přeháňky. „Ve večerních hodinách se začne vyjasňovat a bude vát západní vítr o rychlosti čtyři metry za sekundu. Přes den naměříte kolem deseti a v noci kolem třech stupňů Celsia. O víkendu už bude jasno až polojasno s denními teplotami kolem sedmi až deseti stupňů Celsia. Noční teploty mohou spadnout až na minus tři stupně Celsia,“ doplnil portál slunecno.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.