10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůPočasíTýdenní předpověď počasí. Meteorologové hlásí výrazné ochlazení

Týdenní předpověď počasí. Meteorologové hlásí výrazné ochlazení

Od úterý bude v Česku zataženo a postupně se ochladí. Očekává se dokonce mráz i ledovka na silnicích. Teplé dny vystřídá výrazné ochlazení.

O víkendu budou nejvyšší teploty výrazně pod deseti stupni celsia, i přes den mohou klesnout až na nulu. V noci bude mrznout, na některých místech očekávají meteorologové dokonce tvorbu náledí. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Oblast vysokého tlaku vzduchu nad střední Evropou bude slábnout a od západu k nám bude proudit teplý vzduch. „Frontální rozhraní bude postupovat přes střední Evropu dále k východu a od čtvrtka k nám v týlu tlakové níže nad jižní a jihovýchodní Evropou bude proudit studený vzduch od severu až severovýchodu. Na konci období se naše území bude nacházet na přední straně tlakové výše se středem u Britských ostrovů,“ uvedl aktuálně v týdenní předpovědi ČHMÚ.

Předpověď na pondělí

Jasno, ráno v jihozápadní polovině Čech místy, jinde jen ojediněle mlhy. Během dne od západu polojasno až oblačno a později odpoledne a večer na severu území ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, v údolích místy kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C, na Šumavě kolem 15 °C. Slabý, přechodně mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý 

Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Postupně zejména v severní polovině území místy, jinde ojediněle déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 17 °C, na jihovýchodě až 19 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s. 

Předpověď na středu 

Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na severozápadě a severu území nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, v jihovýchodní polovině území 12 až 17 °C. Slabý, během dne mírný severovýchodní vítr 2 až 7 m/s.

Předpověď na čtvrtek 

Zataženo až oblačno, na většině území občas déšť nebo přeháňky, na severozápadě postupně srážky jen místy. Nad 800 m, postupně nad 600 srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C, na severozápadě až -2 °C a ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na pátek 

Oblačno až zataženo, místy, zejména na horách sněžení nebo sněhové přeháňky, pod 300 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -4 °C a místy tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí 4. dubna

Oblačno až zataženo, postupně místy polojasno. „Místy sněhové přeháňky, v nížinách přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 5 °C, v pondělí až 7 °C,“ doplnil ČHMÚ v týdenní předpovědi.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ