Sněhová kalamita, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay.com

Řidiči pozor! Husté sněžení především v horských oblastech Česka komplikuje tamní dopravu. Aktuálně o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

Od sobotního rána na západě území nasněžilo kolem 5 cm, na horách až 15 cm. Husté sněžení především v horských oblastech komplikuje dopravu. Některé silniční úseky kvůli sněhovým jazykům a závějím jsou zcela neprůjezdné.

Podle meteorologů do sobotního odpoledne nasněží dalších 3 až 6 cm. Nový sníh může na horách vytvářet sněhové jazyky nebo závěje. Především motoristé na hřebenech Krušných hor by tak měli dbát zvýšené pozornosti.

Na naše území proudí chladný a vlhký vzduch od západu.

Počasí přes nedělní den od: 10.00 – 22.00 hodin.

Oblačno až zataženo, přechodně místy i polojasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m i srážky dešťové. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, na jižní Moravě až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, v jihozápadní polovině Čech místy čerstvý 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Zejména v Krušných horách a na Šumavě tvorba sněhových jazyků.

Počasí z neděle na pondělí od: 22.00 – 07.00 hodin.

Oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -8 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.