DomůPočasíČesko čeká výrazné ochlazení. V noci se může objevit první sněžení

Česko čeká výrazné ochlazení. V noci se může objevit první sněžení

Tento týden se v Česku očekává další teplotní propad, po přechodu studené fronty bude do země proudit studený vzduch od severozápadu.

Kvůli tomu přijdou listopadové hodnoty, na horách se navíc může objevit první sněžení. Uvádí server Novinky.

Podle meteoroložky Dagmar Honsové se již během noci na úterý na vrcholcích hor objeví první sněhové vločky, zároveň má letošní sněžení na horách zpoždění.

„Podle statistik se první sněhové vločky na horách vyskytují už na přelomu září a října, vloni to bylo 26. září. Velká oblačnost s přeháňkami, na horách postupně od 800 metrů se sněžením, nás bude provázet po většinu pracovního týdne. Až na víkend bude docházet k ubývání oblačnosti a ustávání srážek, kdy počasí u nás začne ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu,” uvedla Honsová.

Dnes ráno se na některých místech objevily mrazy, v Karlových Varech byly naměřeny mínus čtyři stupně Celsia. V horských oblastech navíc teplota klesá až k -9 stupňům.

V pondělí bude ještě místy jasno nebo polojasno, ojediněle se mohou objevit mlhy. Od severozápadu bude postupně docházet k přibývání oblačnosti, navíc mohou přijít přeháňky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 10 až 14 stupni, v Jihomoravském kraji bude až 16 stupňů.

V úterý Česko již zasáhne velká oblačnost, bude oblačno až zataženo, na většině území se očekává déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor bude sněžit, postupně se sněžení přesune do poloh od 800 metrů. Odpolední teploty budou mezi 8 až 12 stupni. Stejné počasí se očekává i ve středu s teplotami 7 až 11 stupňů Celsia.

Čtvrteční počasí bude oblačné, postupně bude během dne polojasno, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 stupňů, může se tak objevit ojediněle náledí. Odpoledne bude 7 až 11 stupňů.

Páteční teploty se dostanou na 10 až 14 stupňů, bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na horách se objeví sněhové nebo smíšené srážky.

„O víkendu se očekává polojasno, ojediněle přeháňky. Odpolední maxima se dostanou na 10 až 14 stupňů,“ uvedla zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o počasí v Česku informovala.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.

Zdrogovaný mladík prchal před policisty, považoval je za démony

Policisté zažili rušný večer. V neděli museli totiž zastavit provoz na D1 ve směru na Brněnsko. Příčina je skutečně bizarní.