Bradavice: virová nepříjemnost

Publikuje: David Bárta — 15. 09. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Zdraví » Bradavice: virová nepříjemnost

Bradavice jsou virové infekce, které se mohou objevit na kůži a sliznicích. Jsou nepříjemné a mohou způsobit estetické a fyzické obtíže.

V tomto redakčním článku se podíváme na důležité informace týkající se bradavic, včetně příznaků, léčby, léků a farmak, lékařských možností odstranění a osvědčených metod.

Virové, velmi nepříjemné onemocnění, které se může velmi rychle šířit. Jedná se o papilomavirus, který se projevuje vřídky (novotvary) na kůži člověka. Papilomavirus jiné čeledi může přenášet i obávaný zhoubný nádor děložního čípku. Někteří lidé mohou být dokonce jen přenašeči a bradavice nikdy nedostat,“ uvádí k onemocnění web symptomy.cz.

Bradavice na očním víčku. (Verruca filiformis.) Zdroj: Schweintechnik / CC BY-SA 4.0

Příznaky Bradavic:

Bradavice se mohou vyskytovat na rukou, nohou, obličeji, nehtech a jiných částech těla. Jsou obvykle drobné, hrbolečkovité a mohou být různých barev. Typickými příznaky jsou svědění a bolest. Mohou se šířit samy od sebe nebo přes dotyk.

Léčba Bradavic:

Léčba bradavic zahrnuje několik možností. OTC léky obsahující kyselinu salicylovou mohou pomoci, ale je důležité konzultovat lékaře. Pro pokročilé případy jsou k dispozici léky na předpis, jako jsou kryoterapie (mražení), laserová terapie nebo chirurgické odstranění.

Lékařské Možnosti Odstranění:

  • Kryoterapie: používá se kapalný dusík ke zmrazení bradavice.
  • Laserová terapie: laser odpaří bradavici.
  • Chirurgické odstranění: lékař odstraní bradavici skalpelem.

Odstranění bradavic doma:

Některé lidové metody zahrnují použití kyseliny octové, pálení krycí páskou, nebo aplikaci česneku. Nicméně, tyto metody nemusí být účinné a mohou zanechat jizvy nebo zhoršit situaci.

Prevence a staré babské rady:

Prevence bradavic zahrnuje vyvarování se kontaktu s nakaženými osobami, udržování kůže suchou a čistou, a podporu imunitního systému. Staré rady zahrnují použití například banánové kůry nebo jablečného octa na bradavice. Tyto metody mohou být někdy účinné, ale nejsou vždy zaručené.

Recidiva bradavic:

Je třeba mít na paměti, že bradavice mohou recidivovat. Je důležité jednat rychle, a pokud se bradavice znovu objeví, poradit se s lékařem ohledně vhodné léčby.

V závěru je třeba zdůraznit, že při podezření na bradavice je nejlepší konzultovat lékaře. Mějte na paměti, že bradavice jsou virovým onemocněním a léčba by měla být řízena odborníkem, aby se minimalizoval riziko komplikací a recidiv.

Použité zdroje: symptomy.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu