Zelenskyj vyzývá na Světovém ekonomickém fóru v Davosu k maximálním sankcím proti Rusku

Publikuje: David Bárta — 23. 05. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Zelenskyj vyzývá na Světovém ekonomickém fóru v Davosu k maximálním sankcím proti Rusku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vyzval k maximálním sankcím proti Rusku.

Řekl, že Rusko by nenapadlo Ukrajinu v únoru 2022, kdyby dostalo vážnější ekonomickou ránu po anexi Krymu v roce 2014. Informace dnes zveřejnil portál theguardian.com.

Zelenskyj navrhuje:

  • Úplné ropné embargo.
  • Aby všechny ruské banky byly vyloučeny z globálních systémů bez výjimek.
  • Přerušení vazeb s ruským IT průmyslem.
  • Žádný obchod s Ruskem.
  • Každá společnost, která opustí Rusko, je vítána, aby se přesunula na ukrajinský trh, říká Zelenskyj a říká, že společnosti by měly prospěch ze skutečné podpory svobody.

K obrovské výzvě obnovy Ukrajiny prezident Zelenskyj uvedl: nabízíme světu šanci vytvořit precedens pro to, co se stane, když se pokusíte zničit souseda. Vyzývám vás, abyste se na této přestavbě podíleli. Zelenskyj dále navrhoval, že přestavba by mohla být částečně financována nalezením ruských aktiv ukrytých v zámoří, jejich zmrazením a přidělením do zvláštního fondu na pomoc těm, kteří byli zraněni Putinovo válkou.

Zelenskyj závěrem ve svém projevu citoval George Marshalla, který dal své jméno plánu na obnovu Evropy po druhé světové válce a který řekl, že není proti žádné zemi, ale je proti hladu, chudobě, zoufalství, a chaosu.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání