Zabavená jachta Amadea, kterou vlastní ruský oligarcha Sulejman Kerimov musí opustit Fidži

Publikuje: David Bárta — 07. 06. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Zabavená jachta Amadea, kterou vlastní ruský oligarcha Sulejman Kerimov musí opustit Fidži

Fidžijský soud aktuálně rozhodl, že zabavená ruská jachta Amadea musí opustit fidžijské národní vody a nesmí již kotvit v tamním přístavu.

Luxusní super jachta Amadea musí být Spojenými státy a na náklady Spojených států odstraněna z tichomořského ostrovního národa a jejich národních vod, protože to bylo plýtvání penězi pro stát Fidži, jak uvedl Fidžijský soud, ve svém aktuálním prohlášení.

Stát Fidži nehodlá „sponzorovat“ Spojenými státy zabavený majetek ruských oligarchů

„Vysoké finanční náklady na kotvení plavidla v zámořských vodách státu Fidži je plýtváním peněz a stát Fidži nehodlá na své náklady „sponzorovat“ zabavený majetek ruských oligarchů, který zabavily s ohledem na Ruskou invazi na Ukrajině Spojené státy ruskému oligarchovi, který je údajně úzce napojen na Kreml a prezidenta Putina,“ píše deník The Guardian.

Jachta je spojena se sankcionovaným ruským oligarchou Sulejmanem Kerimovem. Registrovaným vlastníkem plavidla je podle zjištění fidžijského nejvyššího soudu společnost Millemarin Investments.

Americká FBI uvedla, že luxusní plavidlo v hodnotě 300 milionů dolarů mělo pouze provozní náklady více než 25 milionů dolarů ročně.

Fidžijský nejvyšší soud rozhodl, že veřejný zájem vyžaduje, aby jachta vyplula z fidžijských vod a to neprodleně, protože její kotvení na Fidži stálo fidžijskou vládu nemalé finance, jak bylo uvedeno v rozsudku.

„Luxusní jachta Amadea byla aktuálně předána americkým úřadům a nyní Fidži opustí,“ uvedl fidžijský ředitel prokuratury Christopher Pryde, ve svém prohlášení, které dnes cituje britský deník theguardian.com s odvoláním na agenturu Reuters.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání