DomůZahraniční zprávyV Německu začalo hlasování v parlamentních volbách

V Německu začalo hlasování v parlamentních volbách

Volební místnosti se v neděli otevřely pro hlasování v parlamentních volbách v Německu. Místnosti byly otevřeny v 8:00 místního času.

Výsledky exit poll se objeví krátce po uzavření volebních místností v 18:00.Kvůli pandemii koronaviru bylo nutné provést úpravy již zavedeného řádu – tentokrát kromě občanského průkazu musí ti, kteří chtějí volit, mít s sebou také ochrannou roušku.

Na základě výsledků voleb ve Spolkovém sněmu bude sestavena nová německá vláda s novým kancléřem v čele. Angela Merkelová (CDU/CSU) do nového funkčního období nekandiduje. Průzkumy veřejného mínění předpovídají vítězství sociálních demokratů, ale žádná strana pravděpodobně nedokáže získat ani 30 %, což se v historii SRN nikdy nestalo. Ve Spolkovém sněmu bude podle prognóz zastoupeno šest stran.

Hovoříme o bloku křesťanskodemokratických a křesťanských sociálních unií (CDU/CSU), Sociálně demokratické straně Německa (SPD), straně Aliance 90/Zelených, Svobodné demokratické straně a Levicové straně. O kancléřské křeslo bojují tři oficiální kandidáti – Armin Laschet (CDU/CSU), Olaf Scholz (SPD) a Annalena Berbok (Aliance 90/Zelení).

Včera Sputnik psal o tom, že německé internetové obchody s mincemi a drahými kovy na památku konce 16leté éry německé kancléřky Angely Merkelové nabízejí nákup pamětních mincí z ryzího zlata s portrétem v profilu.

Mince ukazuje roky, kdy byla Merkelová kancléřkou: 2005-2021. Suvenýr o hmotnosti 0,3 gramu bude stát 49 eur.Dříve bylo oznámeno, že v Německu byly vydány zlaté desky stejné váhy s obrazem kancléřky.

Také továrna plyšových medvídků v německém městě Coburg vytvořila sběratelského medvěda v hodnotě 189 eur u příležitosti odchodu Angely Merkelové.

Továrna se stoletou historií dělá medvídky věnované slavným osobnostem. V její sbírce jsou zejména medvědi bývalých amerických prezidentů Baracka Obamy, Theodora Roosevelta a Abrahama Lincolna, stejně jako jeden z německých kancléřů Helmut Schmidt a královna Alžběta II.

„Medvěd Merkelová je oblečen v červené bundě a černých kalhotách a stejně jako jeho slavný prototyp si na úrovni opasku složil prsty v podobě Merkel-raute. Má také barvy německé vlajky. Výrobce vyrobí pouze 500 takových hraček, jedna z nich bude osobně představena Merkelové. Dostane 16. hračku. Toto číslo symbolizuje počet let, které Merkelová strávila jako kancléřka,“ doplnila závěrem redakce zahraničního portálu sputniknews.com, která o tom dnes také informovala.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.