DomůZahraniční zprávyV Austrálii došlo k silnému zemětřesení. Zřítilo se téměř pět desítek domů

V Austrálii došlo k silnému zemětřesení. Zřítilo se téměř pět desítek domů

Australským státem Viktorie dnes ráno otřáslo silné zemětřesení, geologická služba země informuje o síle šesti stupňů.

Stanice ABC informuje o významných škodách na majetku, zřítit se mělo téměř padesát domů.Australský premiér Scott Morrison uvedl, že nejsou hlášena vážná zranění nebo něco horšího. Zároveň dodal, že otřes vyděsil mnoho lidí, protože zemětřesení na jihu Austrálie nejsou tak častá.

Místní média uvádí, že otřesy pocítila obě největší města – Sydney a Melbourne, kde bylo evakuováno několik bytových domů. Odsud jsou také hlášeny škody na budovách a majetku. Podle ABC se mělo zřítit 45 domů.

Otřes podle médií trval 15 až 20 sekund, ohnisko se nacházelo ve venkovské oblasti asi 190 kilometrů od Melbourne. Geologové uvádí, že šlo o jedno z nejsilnějších zemětřesení v Austrálii za poslední stovky let. Po nejsilnějším otřesu následovaly dotřesy.

Média také uvádí, že do některých regionů byly vyslány vrtulníky, které mají ocenit případné škody. „V některých oblastech jsou vytvářeny centra pomoci pro občany. Některé regiony mají problémy s dodávkami elektřiny,“ doplnila zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o zemětřesení v Austrálii informovala.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.

Zdrogovaný mladík prchal před policisty, považoval je za démony

Policisté zažili rušný večer. V neděli museli totiž zastavit provoz na D1 ve směru na Brněnsko. Příčina je skutečně bizarní.