2.6 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůZahraniční zprávyStřelba v Bratislavě na Štědrý den! O život přišla družka známého mafiána

Střelba v Bratislavě na Štědrý den! O život přišla družka známého mafiána

Na Vlašské ulici v bratislavské městské části Nové město došlo k dramatické události, která skončila smrtí dvou lidí.

Informaci přineslo hned několik místních bulvárních médií, včetně zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom rovněž informovala.

Podle jejich informací se na jedné z bratislavských ulic v časných ranních hodinách vraždilo. Do jedné z luxusních haciend vrazilo před 3 hodinou ranní auto, které prorazilo bránu a do domu vešel muž se zbraní. Ten začal střílet. Jeho obětí se stala majitelka domu. Policisté našli dvě mrtvá těla krátce po 4. hodině ráno. Na místě činu byla zajištěna krátká kulová zbraň. V době útoku se měly ve vile nacházet i děti zavražděné ženy v teenagerském věku.

Dům podle dostupných informací patřil známému mafiánovi Martinu Mikulcovi, který se v létě v roce 2020 oběsil. Martin Mikulec byl vysoce postaveným členem zločineckého gangu takáčovců. Obětí je podle zjištění zregiony.sk jeho bývalá družka Darina. Andrej, muž, který měl střílet, se na místě zastřelil. Podle médii byl přítelem z dětství a obchodním partnerem Martina Mikulce.

Takáčovci

Podle Slovenské tiskové agentury má svůj název skupina po svém zakladateli Janu Takáčovi, který zemřel v roce 2003. Svou protiprávní činnost skupina vede od 90. let. Tehdy hlavně působila v centru hlavního slovenského města, bratislavském Ružinově a Petržalce. Pak svou činnost rozšířila do Trnavského a Nitranského kraje země.

Bývalý člen mafiánského gangu takáčovců podnikající v oblasti hazardu Martin Mikulec byl ještě v lednu 2017 spolu se dvěma desítkami dalších mužů obviněn ze zosnování zločinecké skupiny a z dalších trestných činů. Jeho tři firmy dosahovaly milionové tržby. Mužům zákona se tehdy přihlásil sám, soudce ho však ponechal na svobodě.

Minulý rok se Martin Mikulec údajně chtěl z Chorvatska vrátit na Slovensko vypovědět, avšak dva vyšetřovatelé NAKA – Jan Čurilla a Pavol Ďurka ho od toho měli údajně odradit a znemožnit tak jeho výslech. Informaci o tom poskytl bývalý šéf slovenských operativců NAKA, Čurillův a Ďurkův bízký kolega jménem Ján Kaľavský. Na základě výpovědi Kaľavského nakonec inspekce obvinila vyšetřovatele Čurillu i Ďurku z maření spravedlnosti. Krajský soud v Bratislavě však 1. října rozhodl o jejich propuštění z vazby.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.