Spojené státy uvalí sankce na každý stát, který bude vojensky podporovat Rusko

Publikuje: Nikola Macáková — 15. 10. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Spojené státy uvalí sankce na každý stát, který bude vojensky podporovat Rusko

Spojené státy chtějí uvalit sankce na jakýkoliv stát, který by vojensky či materiálně pomáhal teroristickému Rusku v jeho zbrojení a podobně.

Rusko je dnes v očích mnoha lidí a států bráno jako nacistická a teroristická země a každý stát, který ji bude vojensky pomáhat bude tvrdě potrestán výraznými sankcemi, míní Spojené státy, které vydaly oficiální prohlášení s tím, že uvalí sankce na každý stát, který by vojensky pomáhal Rusku. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian s odkazem na agenturu Reuters.

Agentura Reuters uvedla, že náměstek amerického ministra financí Wally Adeyemo řekl na schůzce představitelů z 32 zemí, aby diskutovali o sankcích proti Rusku, že ministerstvo vydá přesné pokyny, které upřesní, že Washington je „ochoten a schopen“ uvalit takový zásah na jednotlivé státy a podporovatele Vladimíra Putina a jeho země.

DŘÍVE JSME PSALI:

USA uvalily další tvrdé sankce na ruské elity. V kurzu jsou nyní drahé jachty i letadla

David Bárta — 02. 06. 2022
Bílý dům oznámil nové kolo sankcí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, které se zaměřují na ruské elity blízké Vladimiru Putinovi.

Prvního takového shromáždění o sankcích proti Rusku se zúčastnili představitelé zemí Evropské unie, Kanady a Jižní Koreje.

 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání