Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila nové kolo navrhovaných sankcí proti Rusku

Publikuje: Nikola Macáková — 28. 09. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila nové kolo navrhovaných sankcí proti Rusku

Aktuální téma. Evropská unie navrhuje nový sankční balíček vůči Rusku, který má údajně přimět Kreml platit.

Informace dnes zveřejnil britský deník The Guardian s tím, že nový sankční balíček byl navržen tak, aby „Kreml zaplatil“ za eskalaci konfliktu na Ukrajině prostřednictvím mobilizace a falešných referend, které jsou nezákonným pokusem zmocnit se půdy a změnit mezinárodní hranice tvrdou vojenskou silou, řekla Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Navrhovaný osmý sankční balíček zahrnuje další zákazy dovozu ruských výrobků do zemí EU, u nichž se očekává, že Moskvu připraví o dalších nejméně 7 miliard eur příjmů.

EU rovněž rozšíří zákazy vývozu klíčových technologií používaných pro armádu, jako jsou letecké předměty, elektronické součástky a specifické chemické látky, ve smyslu toho, aby to výrazně oslabilo schopnost modernizovat ruskou vojenskou techniku a základny,“ uvedla dále šéfka Evropské komise.

DŘÍVE JSME PSALI:

Ursula von der Leyenová: Západní sankce proti Rusku mají skutečný dopad a zůstanou

David Bárta — 14. 09. 2022
Západní sankce proti Rusku mají skutečný dopad a zůstanou, uvedla ve středu poslankyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Sankční balíček by měl rovněž upravit právní základ pro cenový strop ropy v rámci legislativního řešení a rovněž i zakázal občanům Evropské unie zasedat v řídících orgánech ruských státních společností,“ vysvětlila Leyenová.

Nepřijímáme a neakceptujeme falešná referenda a jakýkoli druh anexe na Ukrajině a jsme odhodláni přimět Kreml, aby za tuto další eskalaci zaplatil,“ doplnila v rozhovoru s novináři von der Leyenová. Informace následně zveřejnila na svém profilu na sociální síti.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání