Rusko tvrdí totéž, co USA. Raketa, která zasáhla Polsko byla Ukrajinská

Publikuje: Nikola Macáková — 16. 11. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Rusko tvrdí totéž, co USA. Raketa, která zasáhla Polsko byla Ukrajinská

Aktuálně existují názory, že se Ruské tvrzení o raketové explozi v Polsku ztotožňuje s tím, co uvedlo USA a jejich vrcholní představitelé.

Raketa, která podle všeho dopadla „pravděpodobně omylem“ v zemědělském závodě v příhraniční vsi Przewodów a zabila dva polské občany pocházela z Ukrajiny.

Mnoho vládních představitelů nejen členských států NATO již vyjádřilo Polsku upřímnou soustrast pozůstalým po mohutné explozi.

Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že v úterý necílilo na nikde v okruhu 35 km od ukrajinsko-polské hranice. Bylo uvedeno v oficiálním prohlášení, o kterém informovala agentura TASS.

Prohlášení různých ukrajinských zdrojů a zahraničních představitelů o údajných „ruských raketách“ dopadajících na vesnici Przewodów jsou záměrnou provokací s cílem eskalovat situaci. Ruské ministerstvo opakovaně tvrdilo, že z fotografií identifikovalo trosky jako ukrajinský S-300,“ uvádí se dále v prohlášení RF.

Zdroj NATO, řekl tiskové agentuře Reuters že americký prezident Joe Biden, který dříve naznačil, že raketa pochází z Ruska, je nepravděpodobná. Doslovně řekl spojencům NATO, že raketa byla ukrajinskou protivzdušnou obranou.

DŘÍVE JSME PSALI:

Rusko proměnilo východní část Evropy v nepředvídatelné bojiště

Nikola Macáková — 16. 11. 2022
Odpálené rakety, které zasáhly Polsko byly patrně odpáleny Ukrajinci, míní vysoce postavení úředníci z USA.

Zástupci NATO se sešli v Bruselu, aby o incidentu diskutovali.

Kyjev opakovaně tvrdí, že většinu přilétajících ruských raket sestřelil vlastními raketami protivzdušné obrany. Ukrajinská oblast Volyň, hned za hranicí s Polskem, byla jednou z mnoha, o kterých Ukrajina tvrdí, že se stala terčem ruských útoků.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání