Rusko obvinilo Německo z válečné genocidy a očištění se z nacistické minulosti

Publikuje: Nikola Macáková — 01. 12. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Rusko obvinilo Německo z válečné genocidy a očištění se z nacistické minulosti

Rusko uvedlo, že krok německého parlamentu uznat hladomor na Ukrajině z let 1932-33 jako Sověty uvalenou genocidu byl protiruskou provokací.

Podle mínění Kremlu šlo ze strany Německa očistit svou nacistickou minulost. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian.

V rozhodnutí, které uvítal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, němečtí zákonodárci ve středu schválili rezoluci prohlašující smrt milionů Ukrajinců hladem – holodomor – za genocidu.

V listopadu 1932 vyslal sovětský vůdce Josif Stalin svou milici, aby zabavila veškeré obilí a dobytek z nově kolektivizovaných ukrajinských farem, včetně osiva potřebného k zasetí další plodiny. Miliony ukrajinských rolníků zemřely v následujících měsících hlady v důsledku toho, co historik Yaleovy univerzity Timothy Snyder nazývá „zjevně úkladnou masovou vraždou“,“ píše dále list.

Rusko ve čtvrtek odmítlo tvrzení, že šlo o genocidu a uvedlo, že miliony lidí v jiných částech Sovětského svazu, včetně „svatého“ Ruska, také trpěly.

Je tu další pokus ospravedlnit a prosadit kampaň, která je zasazena na Ukrajině a sponzorována Západem, s cílem démonizovat Rusko a postavit etnické Ukrajince proti Rusům,“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí ve svém oficiálním prohlášení.

Němci se snaží přepsat svou historii… bagatelizovat jejich vlastní vinu a zamlžovat vzpomínky na bezprecedentní povahu nesčetných zločinů spáchaných nacistickým Německem během druhé světové války,“ dodalo ministerstvo. (Pozn. redakce: prohlášení z webu ruského ministerstva zahraničí bylo staženo – již není aktuálně dostupné. V době publikace článku však bylo… Nutno zmínit, že informace zveřejňované průběžně ministrem Lavrovem a jeho ministerstvem podléhají v Rusku přísné kontrole a korekci, a z tohoto je zřejmé, že daný výrok nebyl ruskými „mocipány“ pravděpodobně odsouhlasen ke zveřejnění…).

DŘÍVE JSME PSALI:

Pokrytec a válečný zločinec Lavrov haní západ a sám používá značkové věci z USA

Nikola Macáková — 22. 11. 2022
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a samozřejmě pravá ruka ruského vůdce Putina. Haní Západ a sám používá značkově věci z USA.

Ministerstvo dnes rovněž obvinilo německý parlament, že schválením deklarace „oživil fašistickou ideologii rasové nenávisti a diskriminace“ a pokusil se zbavit odpovědnosti za jejich válečné zločiny.

Rusko kope kolem sebe jak může…

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Západ má reálnou šanci vyhnout se konfliktu na Ukrajině, ale rozhodl se odmítnout ruské návrhy na zastavení expanze NATO a dohodnout se na zvláštním bezpečnostním statusu Kyjeva.

Lavrov tyto komentáře pronesl během tiskové konference v Moskvě, informoval o tom dnes britský deník The Guardian s odkazem na agenturu Reuters. „Západ tvrdí, že ruské návrhy učiněné před válkou na Ukrajině byly nerealistické a neupřímné,“ uvedl Lavrov.

Lavrov řekl, že Spojené státy a NATO jsou přímo zapojeny do konfliktu na Ukrajině!

Během briefingu ministr Lavrov poznamenal, že zástupci Spojených států a NATO by neměli hovořit o své neúčasti v konfliktu. „Jste do toho přímo zapojeni,“ řekl doslovně Lavrov. Informace zveřejnila ag. Rossijskaja Gazeta na svém webu.

Ministr zahraničí vysvětlil, že západní země dodávají Ukrajině zbraně a střelivo. Kromě toho se zabývají výcvikem vojáků ozbrojených sil Ukrajiny. Podle něj se na území několika zemí cvičí ukrajinská armáda a účastní se výcviku,“ píše Rossijskaja Gazeta.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání