Ruská rada federace ratifikovala anexi čtyř okupovaných oblastí Ukrajiny

Publikuje: Nikola Macáková — 04. 10. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Ruská rada federace ratifikovala anexi čtyř okupovaných oblastí Ukrajiny

Horní komora ruského parlamentu aktuálně hlasovala pro schválení začlenění čtyř okupovaných ukrajinských regionů do Ruska.

Moskva se chystá formálně anektovat území, které zabrala Kyjevu od poslední invaze na Ukrajinu v únoru. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian s odkazem na agenturní zdroje.

Na úterním zasedání Rada federace jednomyslně ratifikovala legislativu k připojení Ukrajinských regionů Doněck, Luhansk, Cherson a Záporoží, a to po podobném hlasování ve státní dumě, dolní komoře Ruska.

Reuters uvádí, že dokumenty nyní předávají Kremlu ke konečnému podpisu prezidenta Vladimira Putina, aby dokončil proces formální anexe čtyř regionů, které představují asi 18% území Ukrajiny, což je krok, který pravděpodobně nebude legálně uznán mimo samotné Rusko.

Rusko aktuálně plně nekontroluje území, které si nárokuje na anexi.

Ruská státní média Tass hlásí, že Severní Korea podpořila výsledky „referend“ ve čtyřech okupovaných oblastech Ukrajiny, které ukrajinské úřady v Kyjevě popsaly jako „propagandistickou show“ a „nelegální“. Tass cituje ministerstvo zahraničí, které uvádí, že údajně respektuje vůli obyvatel, kteří si přáli znovu se spojit s Ruskem, a podporujeme postoj ruské vlády k tomu, aby se tyto regiony staly součástí země.

DŘÍVE JSME PSALI:

Putin uspořádá slavnostní podpis k připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku

Nikola Macáková — 29. 09. 2022
Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov oznámil, že prezident Putin zítra uspořádá podpisový ceremoniál, aby přidal čtyři území Ukrajiny do Ruska.

Referenda se konala v souladu s Chartou OSN, která zakotvila zásady rovnosti osob a jejich právo na sebeurčení, v souladu s legitimními postupy, které umožnily odrážet vůli obyvatel obou republik a dvou regionů,“ doplnilo prohlášení ruského ministerstva.

Nicméně je nutné dodat, že prakticky všechny Západní státy s těmito referendy, které se konaly na Ukrajině a byly úmyslně vytvořeny Ruskem nesouhlasí a plně považují za zmanipulované, nepravdiví a samozřejmě i nelegální. Kremlu jde pouze o to, aby mohl tzv. „legální cestou“ zabrat svobodná ukrajinská území, což se mu nepovedlo, neboť nejen že referenda samotná nikdo neuznává, ale samotné Rusko nemá na zmiňovaných územích nebo pod nimi plnou kontrolu.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání