Putinovu naprostou brutalitu po ruských raketových útocích odsoudil i Joe Biden

Publikuje: Nikola Macáková — 10. 10. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Putinovu naprostou brutalitu po ruských raketových útocích odsoudil i Joe Biden

Prezident Joe Biden řekl, že USA tvrdě odsuzují ruské raketové útoky na města po celé Ukrajině, které demonstrují naprostou brutalitu Putina.

Jde o naprostou brutalitu vůči ukrajinskému lidu,“ konstatoval prezident Biden.

Tyto útoky zabíjely a zraňovaly civilisty a ničily cíle bez jakéhokoliv vojenského účelu. Znovu demonstrují naprostou brutalitu nezákonné války pana Putina proti ukrajinskému lidu,“ uvedl americký prezident v úvodu svého prohlášení.

Vyjadřujeme soustrast rodinám a blízkým těch, kteří byli dnes nesmyslně zabiti a také přejeme uzdravení zraněných. Dnešní útoky jen dále posilují závazek Spojených států stát při ukrajinském lidu tak dlouho, jak to bude potřeba,“ pokračoval Biden.

DŘÍVE JSME PSALI:

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg odsoudil raketové útoky Ruska na civilní cíle na Ukrajině

Nikola Macáková — 10. 10. 2022
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes tvrdě odsoudil strašlivé a nevybíravé raketové útoky Ruska na civilní cíle na Ukrajině.

Budeme i nadále uvalovat náklady a tvrdé sankce na Rusko za jeho agresi, hnát Putina a Rusko k odpovědnosti za jeho zvěrstva a válečné zločiny a poskytovat ukrajinským silám nezbytnou podporu k obraně jejich svobodné země,“ dodal prezident Biden.

Znovu vyzýváme Rusko, aby okamžitě ukončilo tuto nevyprovokovanou agresi a stáhlo svá vojska ze svobodné Ukrajiny,“ stojí v oficiálním prohlášení Bílého domu.

Dnešní ruský raketový útok na Ukrajině mířený především na civilisty odsoudit razantně také americký ministr zahraničí Antony Blinken, který útoky označil ho za „hluboký morální problém.“

Mezinárodní společenství má odpovědnost dát jasně najevo, že činy prezidenta Putina jsou zcela nepřijatelné…

Nyní je čas na podporu Ukrajiny; není čas na zdržení se hlasování, uklidňující slova nebo dvojsmysly pod tvrzeními o tzv. neutralitě. „V sázce jsou základní principy Charty OSN,“ řekl Blinken.

V této válce je jeden agresor: Rusko. Existuje pouze jedna země, která eskaluje tuto válku prostřednictvím pokusů o anexi ukrajinského území a opakovaných útoků na civilisty: Rusko. Existuje jedna osoba, která může zastavit tuto válku a stáhnout ruské síly: Vladimir Putin,“ bylo doplněno v oficiálním prohlášení ministra zahraničí Antony Blinkena.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání