Putin uspořádá slavnostní podpis k připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku

Publikuje: Nikola Macáková — 29. 09. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Putin uspořádá slavnostní podpis k připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov oznámil, že prezident Putin zítra uspořádá podpisový ceremoniál, aby přidal čtyři území Ukrajiny do Ruska.

Slavnostní podpis se uskuteční v pátek v 15:00 moskevského času (1200 GMT) o dohodách o přistoupení nových území k Ruské federaci,“ uvedl Peskov. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian.

Dohody budou podepsány se všemi čtyřmi územími, která uspořádala referenda a podala odpovídající požadavky ruské straně,“ upřesnil Peskov.

Celková plocha, která se má stát de facto součástí Ruska, činí asi 15% Ukrajiny a zahrnuje odhadem 4 miliony lidí. Takzvaná referenda v okupovaných regionech Ukrajiny byla Západem tvrdě odsouzena jako nezákonná a nelegitimní. Jde o podvod, který se Kreml vymyslel, aby mohl nelegálně zabrat zmiňovaná území svobodné Ukrajiny. Hlasování v referendech, která ve zmiňovaných regionech Ukrajiny proběhla byla předem úmyslně zmanipulována.

DŘÍVE JSME PSALI:

Sergej Lavrov: Každé anektované území bude mít ruskou plnou ochranu

Nikola Macáková — 25. 09. 2022
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že čtyři ukrajinské regiony, kde probíhají referenda, budou pod plnou ochranou Moskvy.

Po podpisových ceremoniích v Kremlu Putin přednese významný projev a setká se s Moskvou jmenovanými správci ukrajinských regionů, uvedl Kreml v oficiální zprávě.

Aktuálně;

Na státním televizním kanálu Russia 24 se na obrazovce objevují odpočítávající hodiny do anexe čtyř území od Ukrajiny prezidentem Vladimirem Putinem.

Francis Scarr, specialista/reportér BBC se zaměřením na ruský monitoring na twitteru uvedl:

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání