Putin je připraven nabídnout spojencům v Latinské Americe, Asii a Africe pokročilé zbraně

Publikuje: Jana Malá — 15. 08. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Putin je připraven nabídnout spojencům v Latinské Americe, Asii a Africe pokročilé zbraně

Ruský prezident Vladimir Putin se chce pravděpodobně spojit a spřátelit s kdekým kromě západních států, které považuje za tzv. nepřátelské.

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko a Severní Korea rozšíří bilaterální vztahy. Obě země jsou pod tvrdým komunistickým režimem. Nyní nově oficiální cestou oslovuje Latinskou Ameriku, Asii či Afriku, kterým začal nabízet tzv. pokročilé zbraně a zbraňové systémy. 

PSALI JSME:
Rusko a Severní Korea rozšíří vztahy, řekl prezident Putin

Vladimir Putin v pondělí řekl, že Moskva si váží svých vazeb se zeměmi Latinské Ameriky, Asie a Afriky a je připravena nabídnout svým spojencům moderní zbraně, píše Reuters.

Putin použil projev na zbrojní přehlídce poblíž Moskvy, aby se pochlubil pokročilými zbrojními schopnostmi Ruska a deklaroval svou ochotu sdílet technologie s podobně smýšlejícími zeměmi.

„Jsme připraveni nabídnout našim spojencům nejmodernější typy zbraní, od ručních palných zbraní přes obrněná vozidla a dělostřelectvo až po bojové letectví a bezpilotní vzdušné prostředky,“ řekl Putin na zahajovacím ceremoniálu fóra „Armáda-2022“ poblíž Moskvy. Informace zveřejnil britský deník The Guardian s tím, že téměř všechny z nich byly použity více než jednou v reálných bojových operacích.

Komentáře ruského prezidenta přicházejí jen den poté, co nabídl rozšíření vztahů se Severní Koreou o které jsme vás aktuálně informovali.

Pro připomenutí v dopise Kim Čong-unovi ke dni osvobození Koreje Putin uvedl, že užší vazby budou v zájmu obou zemí a pomohou posílit bezpečnost a stabilitu Korejského poloostrova a regionu severovýchodní Asie, uvedla severokorejská tisková agentura KCNA.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání