Prezident Zelenskyj podepsal nový Fond pro kapitálový růst Horizon IV. pro investice do ukrajinských společností

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 26. 09. 2022
Zdroj: president.gov.ua (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Prezident Zelenskyj podepsal nový Fond pro kapitálový růst Horizon IV. pro investice do ukrajinských společností

Ukrajinský prezident Zelenskyj se zúčastnil slavnostního podpisu dokumentu o účasti na financování Fondu pro kapitálový růst Horizon IV.

Jedná se o nový fond vytvořený pro investice do ukrajinských společností. Informace dnes zveřejnila kancelář prezidenta Zelenského v oficiální tiskové zprávě.

Podpis proběhl v kanceláři International Finance Corporation v Londýně za účasti mezinárodních investičních společností.

Horizon Capital Growth Fund IV, L.P., který v první fázi získal 125 milionů dolarů, podpoří vizionářské ukrajinské podnikatele, kteří vedou rychle rostoucí technologické a exportně orientované společnosti. Jedná se o první největší fond pro Ukrajinu založený od 24. února a první takovou strukturu, která bude podporovat náš stát po získání statusu kandidáta na členství v EU v červnu tohoto roku. Zbytek finančních prostředků – dalších 125 milionů dolarů – bude získán v blízké budoucnosti,“ bylo zveřejněno v tiskové zprávě.

Prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval investorům za jejich pozornost Ukrajině a jejich podporu v těžkých časech, což naznačuje přistoupení k našemu vítězství nad agresorem.

Boj za svobodu se neodehrává jen na frontě. Díky statečnosti našich hrdinů na frontě existují příležitosti i pro další fronty, aby se udržely – především je to ekonomická fronta. A je to mimořádně dobrý signál pro ekonomickou frontu, že takoví vážení investiční hráči podporují náš stát, projevují zájem o Ukrajinu,“ poznamenala hlava státu.

DŘÍVE JSME PSALI:

Irsko podalo formální intervenci u Mezinárodního soudního dvora v souvislosti s obviněními Ruska z genocidy na Ukrajině

Nikola Macáková — 21. 09. 2022
Rusko je aktuálně mezinárodně obviňováno z genocidy a také z válečných zločinů, které aktuálně páchá na svobodné Ukrajině.

Prezident zdůraznil, že naše země má významný potenciál pro účast v globálních ekonomických vztazích.

Náš zemědělský sektor, náš výrobní potenciál, především strojírenství, sektor surovin, včetně těžby prvků vzácných zemin, náš plynárenský sektor, včetně pohodlných skladovacích zařízení na hranicích zemí Evropské unie, náš čistý „zelený“ energetický sektor, který má největší růstový potenciál v regionu, to vše jsou kolosální příležitosti k zajištění stability,“ je přesvědčen.

Volodymyr Zelenskyj poznamenal, že investice na Ukrajině přispějí ke společnému rozvoji, blahobytu a zisku.

Prezident zdůraznil rozvoj digitálního sektoru Ukrajiny, protože náš stát se stal jedním z globálních lídrů v digitalizaci veřejných služeb a sociálních vztahů.

Statečnost a vzdělání, schopnost bojovat za naše zájmy a najít nejvhodnější způsob, jak realizovat naše zájmy – to je to, co nám pomáhá vyhrát. A to je to, co nám umožňuje být mezi nejlepšími, zejména v oblasti IT,“ zdůraznila hlava státu a dodala, že Ukrajina vytvořila jeden z nejlepších daňových režimů na světě pro IT průmysl „Diia City“, což potvrzuje účinnost státní politiky na podporu digitálního sektoru.

„Nyní nenajdete nikde na světě takové příležitosti, jaké má Ukrajina: lidi, geografii, přístup na trhy, zdroje, výrobní kulturu a neustálé hledání nových efektivních řešení, aby odolala konfrontaci s Ruskem. To vše jsou šance. Zejména šance pro investory, aby zvýšili své příležitosti,“ zdůraznil Volodymyr Zelenskyj.

Prezident Zelenskyj poděkoval všem, kteří se připojili k iniciativě na vytvoření Fondu pro kapitálový růst Horizon IV.

„Objektivní potřeba takových prostředků je tisíckrát větší. Chápeme to. A věřím, že tento fond je začátek, správný začátek správných investic právě teď na Ukrajině. V zemi, která určitě získá historicky nejdůležitější vítězství naší doby,“ řekl prezident.

Zdroj: YouTube.com

Dokument o účasti na financování Fondu pro růst kapitálu Horizon IV podepsal zakládající partner a generální ředitel společnosti Horizon Capital Lenna Koszarny, výkonný ředitel pro vlastní kapitál v EBRD Hassan El Khatib, předseda představenstva Deutsche Investitions und Entwicklungsgesellschaft Roland Siller, ředitel soukromého kapitálu FMO Jaap Reinking, Předseda představenstva Švýcarského investičního fondu pro rozvíjející se trhy Jörg Frieden, předseda představenstva Western NIS Enterprise Fund Dennis Johnson, senior viceprezident pro inovativní finance v Rockefellerově nadaci Maria Kozloski, generální ředitel Mezinárodní finanční korporace Makhtar Diop,“ doplnilo závěrem tiskové prohlášení kanceláře prezidenta Zelenského.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání