2.4 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůZahraniční zprávyOmikron zasáhl Anglii. Sanitky nestíhají, lidé s infarktem jezdí taxi

Omikron zasáhl Anglii. Sanitky nestíhají, lidé s infarktem jezdí taxi

Sever Anglie zasáhla mutace koronaviru Omikron. Sanitky jsou pod vysokým tlakem a nestíhají. Dispečeři z tísňové linky posílají lidi na taxi.

Britská Národní zdravotní služba (NHS) je pod tlakem. Kvůli omikronu její centrály v severní Anglii vyhlašují kritický stav.

V nemocnicích zaznamenávají ve srovnání s Londýnem více než dvojnásobný nárůst počtu hospitalizovaných, zaměstnanci navíc chybí, neboť jsou sami často nakaženi covidem-19.

Mnozí dispečeři proto lidem, kteří se na tísňovou linku dovolají, radí, aby si cestu do nemocnice zajistili sami nebo využili služeb taxi společností. Je to podle nich rychlejší než čekat na sanitku. A to doslovně!

V úterý 4. ledna vyhlásili kritický stav další čtyři nemocnice spadající pod NHS. Na vině je prudký nárůst pacientů s covidem, zejména zmutovaným omikronem, chybějící personál a vysoký tlak na záchrannou službu, píše o tom web The Guardian.

Nejvyšší tempo růstu v Anglii je na severovýchodě a v Yorkshiru, kde se počet pacientů s Covidem-19 v nemocnicích za jeden týden více než zdvojnásobil – o 122 %. V pondělí bylo v nemocnicích 1 975 pacientů s Covidem-19, zatímco o týden dříve to byla méně než polovina – 889.

Ambulance Victoria vydává druhý „červený kód“ za týden

Včera v noci vydala Ambulance Victoria svůj již druhý „kód červený“ za týden, přičemž poslední trval čtyři hodiny v důsledku tlaků pandemie.

Ve svém prohlášení záchranné služby uvedly, že vyhlásily „červený kód“ mezi 23:20 hodin  v pondělí a 03:30 hodin místního času v úterý.

Globální pandemie COVID-19 má i nadále významný a bezprecedentní dopad na zdravotnické systémy, včetně anglické Ambulance Victoria a nemocničních pohotovostních oddělení. Ambulance Victoria má podrobný plán reakce na mimořádné události a eskalační postupy, které efektivně zvládají nárůst pracovní zátěže a poptávky.

Victorian Ambulance Union. Zdroj: tvitter.com/Diego Fedele/Getty Images

Victorian Ambulance Union řekla Sydney Morning Herald, že během noci bylo 135 „nevyřízených“ případů, přičemž 20 v jednom okamžiku vyžadovalo sanitku se světly a sirénami. „U asi dvaceti pacientů se jednalo o závažné zdravotní potíže,“ dodala.

Podle červených protokolů jsou lidé nasměrováni k tomu, aby se dostali do nemocnice, a pro nouzové události mohou být použita vozidla, která nejsou tzv. záchranářská tedy určena pro urgentní péči.

Deklarace byla dříve použita během požárů černé soboty a během smrtící bouřkové astmatické události v roce 2016. Nyní byl vydán dvakrát během sedmi dnů.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.