Neutrální Švýcarsko pozastavuje režim pro Rusy

Publikuje: David Bárta — 16. 09. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Neutrální Švýcarsko pozastavuje režim pro Rusy

Švýcarsko se v pátek spojilo s Evropskou unií a pozastavilo dohodu z roku 2009, která zmírňovala pravidla pro vstup ruských občanů do země.

„Pozastavení dohody neznamená obecné zmrazení víz pro Rusy, ale spíše budou muset použít běžný vízový postup pro vstup do Švýcarska,“ uvedla švýcarská federální rada v prohlášení.

O tématu aktuálně informuje britský list The Guardian s tím, že EU učinila podobný krok již dříve, když pozastavila dohodu o zjednodušení vízového režimu s Ruskem, ale v reakci na invazi Moskvy na Ukrajinu se zastavila před širším zákazem.

„Švýcarsko má veškerý zájem na tom, aby přispělo ke společné a jednotné vízové politice na evropské úrovni,“ uvedla Švýcarská vláda v tiskové zprávě.

DŘÍVE JSME PSALI:

Británie aktuálně zakázala veškerý vývoz služeb do Ruska

David Bárta — 04. 05. 2022
Británie zakázala veškerý vývoz služeb do Ruska, protože byly oznámeny nové sankce proti 63 jednotlivcům a organizacím.

„V opačném případě by riskovala, že bude čelit nárůstu počtu žádostí o víza předložených jejím zastoupením v zahraničí ruskými státními příslušníky, kteří se snaží obejít rozhodnutí EU,“ doplňuje zpráva.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání