Německá policie provedla razii v několika nemovitostech, které patří ruskému oligarchovi Alisheru Usmanovovi

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 09. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Německá policie provedla razii v několika nemovitostech, které patří ruskému oligarchovi Alisheru Usmanovovi

Německá policie provedla razii v několika nemovitostech, o nichž se předpokládá, že patří ruskému oligarchovi Alisheru Usmanovovi.

Informace aktuálně zveřejnil britský list The Guardian s tím, že dnešní policejní razie se nevyhnula jeho vile na jezeře Tegernsee v jižní spolkové zemi Bavorsko, kvůli podezření z praní špinavých peněz a porušování sankcí EU.

DŘÍVE JSME PSALI:

Gibraltar se připravuje na první aukci superjachty ruského oligarchy

Nikola Macáková — 20. 08. 2022
Výnosy z prodeje společnosti Axioma v hodnotě 65 milionů liber budou přínosem spíše pro JP Morgan než pro ukrajinský lid.

„Zvláštní jednotka složená z více než 250 policistů ve středu ráno prohledala nemovitosti registrované ruskému občanovi na třech adresách v obci Rottach-Egern v Horním Bavorsku,“ uvedl mnichovský státní zástupce ve svém prohlášení.

Zprávy zpravodajského časopisu Der Spiegel a televize Bayrischer Rundfunk identifikovaly osobu jako Usmanova, spojence ruského prezidenta Vladimira Putina.

„V rámci plánované a důkladně připraverné operace, která probíhala ještě ve středu ráno, byly policií napadeny také nemovitosti v jižní spolkové zemi Bádensko-Württembersko a Hamburk a Šlesvicko-Holštýnsko v severním Německu,“ píše rovněž deník The Guardian.

DŘÍVE JSME PSALI:

Zabavená jachta Amadea, kterou vlastní ruský oligarcha Sulejman Kerimov musí opustit Fidži

David Bárta — 07. 06. 2022
Fidžijský soud aktuálně rozhodl, že zabavená ruská jachta Amadea musí opustit fidžijské národní vody a nesmí již kotvit v tamním přístavu.

Usmanov, raný investor Facebooku, který zbohatl v hornictví a sportu, byl zasažen sankcemi a zmrazením majetku Evropskou unií, USA, Velkou Británií a Švýcarskem kvůli ruské válce na Ukrajině a velmi dobrého až přátelského vztahu s ruským prezidentem Putinem.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání