Neexistuje žádný základ pro setkání mezi ruským a ukrajinským prezidentem, míní Kreml

Publikuje: Jana Malá — 08. 08. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Neexistuje žádný základ pro setkání mezi ruským a ukrajinským prezidentem, míní Kreml

Kreml dnes zveřejnil další informace o tom, že aktuálně není možné, aby se společně setkaly hlavy států Ruska a Ukrajiny.

V odpovědi na otázku ohledně nabídek tureckého prezidenta Tayyipa Erdoğana na zprostředkování mírových rozhovorů mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl novinářům přes konferenční hovor, že Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj se mohou setkat pouze poté, co vyjednavači z obou stran tzv. „splní svůj domácí úkol.“

Jednání mezi Moskvou a Kyjevem byla na několik měsíců pozastavena, přičemž obě strany obviňovaly druhou stranu z nedostatečného pokroku, píše dnes britský list The Guardian s odkazem na agenturu Reuters.

„Ukrajinská delegace „zmizela z radaru,“ nyní neexistuje žádný vyjednávací proces,“ řekl Peskov v pondělí novinářům.

„Pokud jde o setkání prezidentů Putina a Zelenského, je to možné až poté, co delegace vyřídí všechny domácí úkoly, které měli uskutečnit. To chybí…, takže neexistují žádné nezbytné předpoklady pro jakoukoliv schůzku,“ dodal.

Role Spojených států v Ukrajinsko-Ruském konfliktu

Názor: „Kam kdy v dějinách Spojené státy vlezly, tam 100 let tráva nerostla… a bylo jen nucené zlo! 

Nutno podotknout, že válečný konflikt, který na Ukrajině vygradoval v otevřenou válku, je konfliktem mezi svobodným státem Ukrajinou a Ruskem. Nikoliv konfliktem členských států Evropské unie, členských států NATO či Spojených států, kteří se do válečného konfliktu, nějakým způsobem vměšují.

Poskytnout humanitární pomoc či zdravotnickou pomoc lidem, kteří prchají před válečnými zločiny na Ukrajině by měla být „v rámci možností“ samozřejmost, neboť se v drtivé většině jedné o seniory nebo matky s dětmi, kteří skutečně nemohou za „zvěrstva,“ ke kterým na Ukrajině v těchto dnech dochází.

Nicméně faktem ale je, že Spojené státy jsou jednou z nejzadluženějších zemí vůbec a jediné, co mají je právě zbrojní průmysl, tak jim nezbývá, než-li zbrojit a zase jen zbrojit.

Válka na Ukrajině je především obrovský zbrojní byznys! 

Dodávání zbraní ukrajinské armádě od Spojených států a nejen od nich pod názvem „vojenská pomoc“ je především obrovský byznys na kterém opět vydělávají některé zbrojní subjekty a giganti. Obdobně, jako tomu bylo například v době koronavirové pandemie, kdy se na ní výrazně obohatily farmaceutické firmy spolu s politiky, kteří v dané době byli u moci. Pro připomenutí pouze v Česku, kdy v době koronavirové pandemie zkrachovalo několik firem a malých živnostníků vzrostl majetek expremiéra (nutno připomenout stále ještě trestně stíhaného) Andreje Babiše o několik miliard korun. Srdečně gratulujeme! (Pozn. redakce: jistě si každý sám domyslí, o čem to celé je či bylo…)

Paradoxem je, že v prvopočátcích koronavirové pandemie, kdy na povrch začaly unikat nějaké podstatně důležité informace o nákaze samotné a podobně, které byly vládami či politiky – obecně okamžitě a důrazně označovány, jako nepodložené či dezinformační se nyní uznávají, jako validní a někteří politici či lékaři ba dokonce vědci je připouštějí či se k nim zpětně doznávají. 

Ukrajina vždy byla poměrně chudým a především zkorumpovaným státem, kde vládly peníze a moc, za které bylo možné nebo je dodnes si pořídit takřka cokoliv. Zbraně, munici a další vojenský materiál či vybavení, které je členskými státy NATO dodáváno ve velkém na Ukrajinu, již nikdy nikdo nedohledá a pravděpodobně se o to ani nebude snažit. Od počátku ruské invaze na Ukrajinu se několikanásobně zvýšil prodej zbraní a střeliva na černém trhu. Jde v drtivé většině o zbraně, které jsou na Ukrajinu dodávány právě od Spojených států či NATO obecně. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání