Nařídil Vladimir Putin stáhnutí ruských vojsk z Chersonu? Kreml informace ignoruje

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 10. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Nařídil Vladimir Putin stáhnutí ruských vojsk z Chersonu? Kreml informace ignoruje

Kreml aktuálně odmítl odpovědět mediím na otázku, zda Vladimir Putin nařídil ruským silám, aby se stáhly z Chersonu.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov předal údajně otázku ruskému ministerstvu obrany, píše britský list The Guardian s odkazem na agenturu Reuters. Nutno zmínit, že na danou otázku zatím Rusko  neodpovědělo s tím, že zahraniční media se domnívají, že Kreml – obecně odmítá nebo na tuto přímou otázku ignoruje odpovědět.

Ruskem dosazení představitelé se pokoušejí přesunout „tzv. evakuovat“ desítky tisíc obyvatel Chersonu ze západní strany řeky Dněpr uprostřed toho, co popisuje jako „napjatou“ situaci, jak Ukrajina postupuje.

V komentáři k politickým otřesům ve Velké Británii po rezignaci premiérky Liz Trussové Kreml uvedl, že neočekává, že Británie použije doslovně „politickou moudrost“ k výběru svého příštího premiéra.

DŘÍVE JSME PSALI:

Evakuovaní občané Chersonu říkají, že situace na Ukrajině je napjatá

Nikola Macáková — 18. 10. 2022
Občané, kteří jsou nuceně deportováni z ukrajinského města Chersonu do Ruska hlásí, že situace na Ukrajině je výrazně napjatá. 

Na otázku o možném návratu bývalého premiéra Borise Johnsona Peskov řekl, že Rusko nechce zasahovat do vnitřních záležitostí jiných zemí, ale kritizovalo „vnitřní stranický proces“ konzervativců, píše dnes deník The Guardian.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání