Na univerzitě v ruském Permu se střílelo: Osm mrtvých a několik zraněných. Zdroj: Sputnik.com / Alexander Romanov

Zprvu neznámý pachatel dnes zahájil střelbu na Permské státní univerzitě, uvedly tamní zdroje. Na místě je několik mrtvých a zraněných.

Střelec ale byl již zadržen! Byl zraněn a následně převezen do nemocnice.

Na Permské státní univerzitě dnes došlo ke střelbě, jak informuje tisková služba univerzity. Podle nejnovějších informací byl střelcem jeden ze studentů, nešlo tedy o teroristický útok. Policie jej již zadržela, ale protože se při zatýkání bránil, byl zraněn. Má být stíhán za vraždu. Nyní je v nemocnici.

Média informují, že jsou na místě mrtví i zranění lidé. Některé zdroje hovoří o čtyřech mrtví, jiné o jednom. Podle vyšetřovatelů je ale obětí celkem osm.

Výsledkem je osm mrtvých, ještě několik lidí je zraněných, řekla vyšetřovací služba a dodala: „Zraněných je více než deset, u nás nyní působí devět jednotek rychlé pomoci.

Ne všichni však utrpěli střelná zranění. Někteří se zranili, když v panice vyskakovali z oken v prvním patře budovy. Šest lidí utrpělo vážná zranění.

Na internetu se brzy po střelbě objevily záběry pořízené očitými svědky, které ukazují, jak neznámý člověk vstoupil do budovy univerzity a zahájil palbu ze střelné zbraně.

„Asi v 11.00 hod vstoupil neznámý člověk s traumatickou zbraní do areálu Permské státní univerzity a zahájil střelbu na ulici. Zatím jsou hlášeny čtyři oběti. Všechny městské a univerzitní služby jsou v pohotovosti. Buďte prosím opatrní,“ stojí ve zprávě.

Veškeré vyučování na univerzitě bylo kvůli incidentu zrušeno, dodává tisková služba.

Uvádí se, že někteří studenti a učitelé se měli schovat před útočníkem v učebnách univerzity, jiní studenti vyskočili z okna.

Na místo vyrazil státní zástupce Permského kraje Pavel Buchtojarov, stejně jako guvernér Dmitrij Machonin. Rovněž jménem premiéra Michaila Mišustina do města zamířili ministři školství a vědy a zdravotnictví, Valerij Falkov a Michail Muraško.

„Úřady přislíbily pomoc obětem a příbuzným obětí. Ruská pravoslavná církev vyjádřila soustrast rodinám obětí,“ doplnila zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o střelbě na ruské univerzitě aktuálně informovala.

Peskov okomentoval střelbu na permské univerzitě

K dnešní tragické události se vyslovil také mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov, který poznamenal, že by posouzení celého incidentu měli provést strážci zákona. Dle něj jde s největší pravděpodobností o nějaké problémy u střelce a je nutné pochopit jeho důvody.

„Zde bude muset být samozřejmě donucovacím orgánům poskytnuto odborné posouzení. Ale zjevně mluvíme o nějakých problémech u mladého muže, který tuto vraždu spáchal. A domnívám se, že se s tím musí vypořádatspecialisté a pokusit se pochopit, co způsobilo tuto tragédii,“ řekl Peskov novinářům.V souvislosti s tím mluvčí dále poznamenal, že v otázce zpřísnění držení zbraní bylo již uděláno mnoho práce, byly provedeny změny v legislativě a byla přijata všechna nezbytná opatření pro splnění dříve uvedených nařízeníprezidenta.

„Ale, bohužel, sami vidíte, že se stala tato tragédie. Musí se to analyzovat,“ poznamenal.