Muž na Sibiři zastřelil velitele, který odváděl obyvatele do války

Publikuje: Nikola Macáková — 26. 09. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Muž na Sibiři zastřelil velitele, který odváděl obyvatele do války

Nikdo nikam nepůjde! S těmito slovy zastřelil muž na Sibiři vojenského úředníka, který nuceně odváděl obyvatele do války.

Nutno zmínit, že Putinově „mobilizaci“ se postavili tisíce lidí v Rusku, kteří s ní nesouhlasí, a zároveň nesouhlasí s tím, co Putin a jeho vojenští velitelé aktuálně páchají na svobodné Ukrajině.

Rus zastřelil vůdce místního vojenského výboru v sibiřském městě poté, co mu řekl, že odmítne bojovat ve válce na Ukrajině. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian.

Incident se odehrál ve městě Usť-Ilimsk, městě s asi 85 000 obyvateli v Irkutské oblasti na Sibiři.

Irkutský regionální guvernér Igor Kobzev napsal v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram, že vedoucí kanceláře je v nemocnici, v kritickém stavu a že zadržený střelec „bude absolutně potrestán“. Podle nejnovějších informací, které nebylo možné ověřit z více zdrojů postřelený vojenský úředník v dopoledních hodinách místního času v nemocnici zemřel na následky střelného poranění.

DŘÍVE JSME PSALI:

Více než 2 000 lidí zadržených během protestů v Rusku

Nikola Macáková — 25. 09. 2022
Celkem více než 2000 lidí bylo zadrženo po celém Rusku za protest proti částečné vojenské mobilizaci prezidenta Vladimira Putina.

Podle svědka muž zastřelil vojenského velitele poté, co pronesl „neohrabaný“ proslov, aby muži šli bojovat na Ukrajinu. „Nikdo nikam nepůjde,“ řekl muž chvíli před zahájením palby, řekl svědek zpravodajskému kanálu Baikal People.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání