Ministři zahraničí ze skupiny G7 budou diskutovat o tom, jak dále podpořit Ukrajinu

Publikuje: Nikola Macáková — 24. 11. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Ministři zahraničí ze skupiny G7 budou diskutovat o tom, jak dále podpořit Ukrajinu

Členové skupiny G7 budou diskutovat o tom, jak dále podpořit Ukrajinu při zajišťování dodávek energie během setkání v Bukurešti příští týden.

Informace na sociální síti uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.

Ruské útoky na civilní infrastrukturu jsou netolerovatelným, nelidským zločinem. Putin může svými raketami uvrhnout uvržení ukrajinského lidu do chladu a tmy. Nikdy nezlomí jejich vůli po svobodě a naší podpoře,“ dodala.

V úterý a ve středu se má v Bukurešti konat schůzka ministrů zahraničí NATO, informovala agentura Reuters.

Schůzka ministrů zahraničí G7, která se konala v Německu počátkem tohoto měsíce o Baerbockově iniciativě, se zaměřila na to, jak podpořit Ukrajinu přes zimu tváří v tvář ruským útokům mířenou především na její energetickou síť.

Ukrajinská města se tento týden ponořila do tmy poté, co palba ruských raket vyvolala jeden z nejhorších celostátních výpadků elektřiny ve válce,“ dodává k tématu agentura Reuters.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání