Mezinárodní lyžařská federace zakázala účast ruských a běloruských sportovců ve všech soutěžích

Publikuje: Nikola Macáková — 23. 10. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Mezinárodní lyžařská federace zakázala účast ruských a běloruských sportovců ve všech soutěžích

Mezinárodní lyžařská federace s ohledem na invazi na Ukrajinu zachová zákaz účasti sportovců z Ruska a Běloruska ve všech soutěžích.

FSI v sobotu po schůzce k zahajovací akci alpského lyžařského kalendáře uvedla, že rada FIS rozhodla, s náležitým ohledem na integritu soutěží FIS a bezpečnost všech účastníků a v souladu s doporučeními MOV, pokračovat ve své politice neumožňovat ruským a běloruským týmům a sportovcům účastnit se všech soutěží FIS.

Pro upřesnění zákaz FIS znamená, že ruští a běloruští sportovci nebudou moci soutěžit v alpském lyžování, severském lyžování, freestylu a snowboardu. Na téma již dříve reagovala také Mezinárodní biatlonová unie.

Mezinárodní biatlonová unie (IBU) účast ve všech soutěžích ruských a běloruských sportovců dříve zakázala

„Výkonná rada IBU se rozhodla doporučit kongresu IBU, aby zachoval pozastavení členství RBU a BiFB v IBU, dokud nebudou splněny určité podmínky. Výkonná rada také usiluje o potvrzení kongresem IBU za své dřívější rozhodnutí, že ruští a běloruští sportovci a funkcionáři nebudou moci až do odvolání soutěžit na mezinárodních akcích, aby byla chráněna bezpečnost sportovců a integrita soutěží IBU,“ uvedla Mezinárodní biatlonová unie.

Návrh Výkonné rady IBU navrhuje, aby členství RBU a BiFB bylo pozastaveno, dokud neprokáží své plné odhodlání podporovat a prosazovat cíle a principy IBU, například se jasně distancovat od války na Ukrajině a zajistit, aby se žádný z jejich úředníků nebo sportovců aktivně nezapojil do ruské armády a / nebo se nepodílel na válečném úsilí,“ uvedla IBU ve svém oficiálním prohlášení ze dne 16. srpna letošního roku, které nadále trvá v platnosti.

Jejich absence bude mít pro alpské lyžování malý význam, ale Rusko je a bylo v běhu na lyžích velmocí, když na posledních zimních olympijských hrách v Pekingu v únoru získalo třetinu všech medailí.

Budoucí zimní olympijské hry a mistrovství světa FIS

Aktualizované zprávy byly přijaty ze zimních olympijských her 2026 v Cortině-Miláně (ITA) a zimních olympijských her mládeže 2024 v Gangwonu (KOR). Zprávy byly také přijaty od hostitelů budoucích mistrovství světa FIS, kteří byli zvoleni do roku 2027. Kromě toho byly zveřejněny zprávy o přípravách na všechna přidělená mistrovství světa FIS juniorů. Všechna výše zmíněná mistrovství světa FIS probíhají podle plánu,“ upřesnila FIS na svém oficiálním webu.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání