Krize na twitteru dosáhla nových výšin. Stovky zaměstnanců odmítli ultimátum Elona Muska

Publikuje: Nikola Macáková — 18. 11. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Krize na twitteru dosáhla nových výšin. Stovky zaměstnanců odmítli ultimátum Elona Muska

Krize na twitteru dosáhla nových výšin, když stovky zaměstnanců odmítli ultimátum Elona Muska, aby pokračovali v práci pro společnost.

Odmítnutá ultimáta zaměstnanců údajně ohrožují jeho schopnost pokračovat v provozu, píše dnes britský list The Guardian.

Když společnost dočasně uzavřela své kanceláře pro zaměstnance, uživatelé twitteru se začali loučit a propojovat účty na jiných platformách.

#RIPTwitter, #TwitterDown, Mastodon a Myspace byly všechny trendy na platformě poté, co termín uplynul Muskovo ultimátum, aby se zbývající zaměstnanci přihlásili na „dlouhé hodiny s vysokou intenzitou“, nebo odešli! Odhaduje se, že stovky zbývajících zaměstnanců se rozhodly jít.

Odchody zahrnují mnoho inženýrů odpovědných za IT servis a prevenci celkových výpadků služeb, což vyvolává otázky o stabilitě platformy jako takové uprostřed ztráty zaměstnanců a vyvolává spěšné debaty mezi manažery o tom, kdo by měl být požádán o návrat, uvedli současní a bývalí zaměstnanci, které dnes cituje britský deník.

Twitter později e-mailem oznámil, že do pondělí uzavře „kancelářské budovy“ a zakáže přístup k odznakům uvedeným zaměstnanců,kterých se to má týkat, informoval deník New York Times (NYT).

Na internetu uživatelé spekulovali, že by stránka mohla spadnout během několika hodin nebo dnů.

Americká poslankyně Alexandria Ocasio-Cortezová na Twitteru uvedla, že ji lze zastihnout na Instagramu nebo na e-mailu.

Na to navázala tweetem, že ti zaměstnanci, kteří firmu vybudovali, si zaslouží něco lepšího. „Křičte na všechny pracovníky na twitteru. Všichni jste si vybudovali životně důležité místo pro spojení a zasloužili jste si mnohem víc,“ řekla.

Oficiální vládní účty také začaly poskytovat prostředky, jak se najít jinde.

Na téma, že sociální sít Twitter jde pomalu a jistě především díky Muskovi do záhuby na toto samotný Musk (současný vlastník platformy) reagoval tak, že zveřejnil příspěvek uživatelů, kteří zesměšňují jeho sociální síť s tím, že je na pokraji bankrotu a krachuje. Musk toto okomentoval se slovy, že používání Twitteru je na „historickém maximu“.

Ve středu brzy ráno Musk poslal zaměstnancům twitteru e-mail, ve kterém uvedl: „Do budoucna, abychom vybudovali průlomový Twitter 2.0 a uspěli ve stále více konkurenčním světě sociálních sítí, budeme muset být extrémně hardcore.“

E-mail zároveň požádal zaměstnance, aby klikli na odkaz „ano“ v zaslaném mailu, pokud chtějí zůstat ve firmě. Ti, kteří neodpověděli do čtvrtečních 17:00 východního času, budou považováni za propuštěné a dostanou odstupné, uvádí se v e-mailu.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání