Indonéský prezident Joko Widodo dorazil do Kyjeva, kde se setká s ukrajinským prezidentem Zelenským

Publikuje: David Bárta — 29. 06. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Indonéský prezident Joko Widodo dorazil do Kyjeva, kde se setká s ukrajinským prezidentem Zelenským

Indonéský prezident Joko Widodo dnes ráno dorazil do Kyjeva, kde se setká s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Indonéský prezident je současným předsedou skupiny G20 a jedním ze šesti světových vůdců, které OSN jmenovala jako vedoucí globální krizové skupiny, která byla vytvořena, aby řešila aktuální hrozbu hladu a bídy, kterou v současné době představuje válka na Ukrajině.

Informace dnes o společné schůzce obou hlav států na Ukrajině zveřejnil britský deník theguardian.com s odkazem na agenturu Reuters s tím, že před válkou byla Ukrajina jedním z největších dodavatelů pšenice v Indonésii a nejen tam.

Indonéský prezident a jeho manželka, často známý jako „Jokowi“, přijeli za přísných bezpečnostních podmínek na Ukrajinu časně ráno vlakem.

Zamíří Joko Widodo také do Ruska?
Při návštěvě Evropy indonéským prezidentem se také očekává, že se Joko Widodo setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a to údajně hned po návštěvě Kyjeva. Prezident Joko Widodo má poté zamíří do Moskvy. Nicméně je nutné zmínit, že se jedná aktuálně o prvotní informace, co se návštěvy Moskvy týká, které zatím nebyly nijak oficiálně ze strany prezidenta Indonésie a jeho týmu zveřejněny či potvrzeny.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání