Evropské země pomáhají Francii vypořádat se s mohutnými požáry

Publikuje: Jana Malá — 14. 08. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Evropské země pomáhají Francii vypořádat se s mohutnými požáry

Hasiči z Rumunska, Polska, Rakouska, Řecka a také Itálie aktuálně bojují s požáry ve Francii na důkaz evropské solidarity.

Stovky hasičů z celé EU spěchaly do Francie, aby pomohly v boji proti mohutným požárům v bezprecedentním projevu mezinárodní solidarity. Informace zveřejnil britský list The Guardian.

Většina požárů se nachází na jihozápadě Francie, kde požár popsaný jako „monstrózní“ pokračoval v devastaci tamních borových lesů.

Němečtí hasiči a jejich vozidla dorazili v pátek brzy ráno, aby pomohli vypořádat se s masivním požárem Landiras v Gironde a Landes, jižně od Bordeaux, který se tento týden znovu rozhořel poté, co v červenci zničil výrazné lesní plochy.

Rumunští hasiči a hasičské Jednotky z Polska, Rakouska, Řecka a Itálie byli také nasazeni, aby pomohli více než 1 100 francouzským hasičům pokusit se požár zvládnout.

Francouzský prezident Emmanuel Macron tweetoval o více než 360 hasičích, kteří přijížděli s vozidly a letadly: „Naši partneři přicházejí Francii na pomoc proti neskutečným a šíleným požárům. Děkuji jim. Evropská solidarita funguje!“ dodal prezident Macron.

Francouzská státní televize uvedla, že od začátku roku shořelo ve Francii 56 000 hektarů lesa – trojnásobek ročního průměru v tomto desetiletí. Lesní požáry se vyskytly také v severních oblastech, které nejsou obvykle zasaženy letními požáry, včetně Bretaně, kam přiletěla i speciální hasičská letadla ze Švédska, aby pomohla.

Od té doby, co se v úterý tento týden znovu rozhořel požár, o kterém se úředníci domnívají, že mohl být způsoben žhářstvím, spálil 7 400 hektarů, zničil nebo poškodil 17 domů a donutil cca 10 000 lidí uprchnout, řekl agentuře AFP podplukovník Arnaud Mendousse z hasičské a záchranné služby Gironde. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání