Europoslanci se v Římě zabývají podezřením na zneužívání zemědělských fondů EU

Publikuje: David Bárta — 26. 05. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Europoslanci se v Římě zabývají podezřením na zneužívání zemědělských fondů EU

Europoslanci z kontrolního rozpočtového výboru se v Římě zabývají podezřením na zneužívání zemědělských fondů Evropské unie.

UdálostiExtra.cz o tom aktuálně informoval mluvčí europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) Adam Baštinec s tím, že europoslanci Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) přijeli ve středu odpoledne do Itálie, kde se budou v následujících třech dnech zabývat údajným porušováním pracovních norem a zapojením mafie do vyplácení zemědělských dotací z Evropské unie. Delegace hodlá v Římě prověřit, jak státní orgány vyšetřují tato znepokojivá podezření a jak se snaží zneužívání evropských dotací předcházet.

Součástí šestičlenné delegace je i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Objevují se znepokojivé zprávy o tom, že někteří lidé, kteří dostávají zemědělské dotace EU, porušují pracovní normy. Během naší návštěvy chceme nahlédnout do státních systémů, které jsou zavedeny za účelem prevence podvodů a boje proti finanční a hospodářské kriminalitě,“ uvedla Monika Hohlmeierová (EPP), která delegaci vede.

„Itálie se dlouhodobě potýká se silným působením mafie na svém území, která svou činnost v poslední době zaměřuje na evropské dotace. Je to pro ně snadný přístup k velkým penězům. Chceme všechny podezření prověřit, protože nechceme, aby peníze evropského daňového poplatníka končily v kapsách mafiánů nebo jiných podvodníků,“ doplnil Zdechovský (EPP, KDU-ČSL).

Europoslanci se během kontrolní mise setkají se zástupci italského ministerstva zemědělství a státní zemědělské platební agentury, ministerstva hospodářství a Generálního inspektorátu pro finanční vztahy s EU. „Setkají se také s orgány odpovědnými za finanční kontrolu, Guardia di Finanza a Arma dei Carabinieri, jakož i s parlamentní komisí pro boj proti mafii, se zástupci úřadu státního zástupce pro boj proti mafii a pověřeného evropského žalobce,“ doplnil závěrem Adam Baštinec z kanceláře europoslance Zdechovského.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání