Doněcký samozvaný vůdce Pušilin slibuje spolupráci se Severní Koreou

Publikuje: Jana Malá — 17. 08. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Doněcký samozvaný vůdce Pušilin slibuje spolupráci se Severní Koreou

Severní Korea a Ruskem okupovaná Doněcká oblast na Ukrajině rozvinou údajně prospěšnou bilaterální spolupráci.

Informace uvedl podle státních médií v dopise Kim Čong-unovi samozvaný vůdce DLR.

PSALI JSME:
Rusko a Severní Korea rozšíří vztahy, řekl prezident Putin

Denis Pushilin učinil tento slib ve zprávě gratulující Kimovi ke Dni korejského osvobození 15. srpna, informovala severokorejská státní tisková agentura KCNA, dva dny poté, co informovala o podobné zprávě ruského prezidenta Vladimira Putina Kimovi o které jsme vás již informovali.

„Lidé v oblasti Donbasu také bojují za znovuzískání svobody a spravedlnosti historie dnes, stejně jako korejský lid před 77 lety,“ citovala zpráva Pushilinův dopis.

„Poselství vyjádřilo přesvědčení, že bude dosaženo stejně prospěšné bilaterální spolupráce souhlasící se zájmy národů obou zemí mezi Doněckou lidovou republikou a Korejskou lidově demokratickou republikou,“ dodala KCNA s použitím oficiálního názvu Severní Korea.

Pušilin již dříve řekl, že doufá v „plodnou spolupráci“ a zvýšení obchodu se Severní Koreou.

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko a Severní Korea rozšíří ve velmi brzké době bilaterální vztahy. Obě země jsou pod tvrdým komunistickým režimem. Nyní nově oficiální cestou oslovuje Putin Latinskou Ameriku, Asii či Afriku, kterým začal nabízet tzv. pokročilé zbraně a zbraňové systémy. O jakých pokročilých zbraňových systémech ovšem Putin hovořil není úplně jasné, neboť technika s kterou aktuálně bojuje na Ukrajině ve válečných zónách je spíše na bodu mrazu než, že by se jednalo o nějaký přepych. 

Faktem je, že Putin toho v minulosti nasliboval mnoho a výsledky byly opět spíše na bodě mrazu. Nicméně soudě, dle aktuálního výboje po jeho vzoru jde nyní nově samozvaný vůdce DLR Děnis Vladimirovič Pušilin, který rovněž nyní pokukuje po někom, s kým by se mohl spřáhnout. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání