Do nedávno osvobozeného Chersonu přijel první osobní vlak

Publikuje: Nikola Macáková — 19. 11. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Do nedávno osvobozeného Chersonu přijel první osobní vlak

První osobní vlak do nedávno osvobozeného Chersonu přijel z Kyjeva poprvé od doby, kdy ruská vojska obsadila jihoukrajinské město.

Reportér Illia Ponomarenko z Kyiv Independent sdílel na sociální síti video desítek místních obyvatel čekajících na nástupišti, aby vlak slavnostně přivítali.

První vlak odjel do Chersonu! Toto je náš vítězný vlak! Ve vagonech je 200 cestujících, kteří si koupili jízdenky „k vítězství“ v rámci společné iniciativy Ukrzaliznycja a UNITED24,“ uvedla k události Kyrylo Tymošenková, zástupkyně vedoucího kanceláře ukrajinského prezidenta a dodala, že vlak do Chersonu bude odjíždět z hlavního města zatím v sudé dny a vracet se z Chersonu v liché dny.

DŘÍVE JSME PSALI:

Zelenskyj navštívil osvobozené město Cherson, poděkoval spojencům za podporu

Nikola Macáková — 14. 11. 2022
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil nově osvobozené město Cherson poté, co se ruská vojska stáhla z města.

Stejně jako tento vlak vrátíme vše pro normální život do Chersonu!“ dodala Tymošenková.

Ukrajinské ministerstvo obrany včera večer tweetovalo, že vlakové nádraží v Chersonu bylo první budovou, které byla obnovena dodávka elektřiny a vody poté, co byla ve městě přerušena úplná dodávka elektřiny a vody, když Rusové uprchli a při svém odchodu stačili zcela zdevastovat místní infrastrukturu.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání