Biden a Sunak znovu potvrzují závazek vůči Ukrajině

Publikuje: Nikola Macáková — 26. 10. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Biden a Sunak znovu potvrzují závazek vůči Ukrajině

Americký prezident Biden a nový britský premiér Sunak se během úterních rozhovorů dohodli, že budou spolupracovat na podpoře Ukrajiny.

Zároveň se společně chtějí postavit Číně, uvedl Bílý dům.

Poprvé hovořil britský premiér Sunak s prezidentem USA poté, co se stal třetím britským premiérem v tomto roce. Společně řešili ekonomickou krizi i válku na Ukrajině. Funkční období bývalé britské premiérky Liz Trussové trvalo pouze 49 dní.

Vztahy mezi oběma zeměmi byly v posledních letech poněkud napjaté uprostřed pokračujícího napětí ohledně pobrexitových ujednání v Severním Irsku. Bílý dům má obavy z dopadu na mír v zemi.

Biden a Sunak znovu potvrdili „zvláštní vztah“ mezi USA a Británií a uvedli, že budou spolupracovat na posílení globální bezpečnosti a prosperity, uvedl Bílý dům ve svém prohlášení.

DŘÍVE JSME PSALI:

Evropští lídři na konferenci v Berlíně. Tématem je rekonstrukce Ukrajiny

Nikola Macáková — 25. 10. 2022
Zatímco německý prezident Steinmeier dnes navštívil Ukrajinu, evropští lídři se scházejí v Berlíně na konferenci o rekonstrukci Ukrajiny.

Oba vrcholní představitelé se rovněž shodli na důležitosti spolupráce na podpoře Ukrajiny a na tom, aby Rusko neslo tvrdou odpovědnost za svou agresi,“ uvádí se v prohlášení.

Aktuálně z Ukrajiny

Ruský raketový útok zabil z úterý na středu 26. října dva lidi v Dněpru, čtvrtém největším ukrajinském městě. Jednou z těch, kteří zemřeli, byla těhotná žena v pokročilém stádiu těhotenství. Další tři lidé byli zraněni. Informace jsou zveřejněny aktuálně ze středečního rána a budou se v průběhu dne aktualizovat. Zveřejnila je zahraniční reportérka Iuliia Mendel na sociální síti Twitter.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání