Bělorusko začíná sčítat občany, kteří budou schopni nastoupit do armády

Publikuje: Nikola Macáková — 19. 10. 2022
Úvodní stránka » Zahraniční zprávy » Bělorusko začíná sčítat občany, kteří budou schopni nastoupit do armády

Běloruská vláda se aktuálně rozhodla sčítat občany, kteří budou schopni v případě potřeby nastoupit do činné vojenské služby.

Informace aktuálně zveřejnil britský deník The Guardian s odkazem na agenturní zdroje Reuters s tím, že běloruské ministerstvo obrany ve svém prohlášení uvedlo, že začalo svolávat občany, aby zkontrolovali jejich způsobilost k vojenské službě, ale že neplánuje „údajně“ aktuálně mobilizaci.

DŘÍVE JSME PSALI:

Částečná mobilizace má být v Rusku dokončena za dva týdny, celkem bylo povoláno 222 000 lidí

Nikola Macáková — 14. 10. 2022
Vladimir Putin v pátek řekl, že věří, že „částečná mobilizace“ armádních záložníků nařízená minulý měsíc bude dokončena za dva ...

Vojenská registrace a náborové aktivity jsou přísně rutinní a očekává se, že budou dokončeny do konce tohoto roku,uvedlo běloruské ministerstvo obrany.

Podle dostupných informací se „zatím“ jedná o jaký si předvoj tzv. „částečné mobilizace,“ aby běloruské ministerstvo potažmo běloruská vláda měli informace o tom, kolik fyzicky lidí by bylo schopné nastoupit okamžitě do jejich armády.

Do Běloruska jsou směřováni ruští záložáci

V této době vojáci z ruských „částečně mobilizovaných“ záloh Regionálního uskupení vojenských sil jsou přemísťováni do Běloruska. Informace již minulý týden potvrdilo běloruské ministerstvo a zmínil je také ruský „vůdce“ Putin ve svém prohlášení, které učinil po páteční účasti na summitu v Kazachstánu.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání