Anděl strážný: neviditelný průvodce a symbol naděje

Publikuje: Nikola Macáková — 02. 01. 2024
Zdroj: Nikola Macáková - redakční text
Úvodní stránka » Záhady » Anděl strážný: neviditelný průvodce a symbol naděje

Nad námi bdí neviditelní ochránci, ti, kteří nám mají podle víry poskytovat bezpečí a ochranu v nejtěžších chvílích.

Strážní andělé poskytují pomoc, nabízejí vedení a pomáhají splnit přání. I když nemusíte věřit, že existují, jsou kolem vás a mohou být velmi prospěšní. Stojí při vás za všech okolností a věřte, že vás nenechají ve štychu,“ uvádí v úvodu k tématu web prozeny.cz.

Anděl strážný, tajemný strážce, který nás má provázet životem a chránit před nebezpečím, je v mnoha kulturách a náboženstvích považován za věrného společníka lidského života.

Kupříkladu argentinský automobilový závodník Juan Manuel Fangia byl dne 23. února 1958 unesen kubánskými povstalci. Stalo se tak den před startem dalšího podniku Formule 1 – Velké ceny Havany. Povstalci Fangia po 28 hodinách propustili s tím, že se jednalo pouze o akt, který měl svět upozornit na povstání proti Batistově diktatuře. Během závodu, kterého se tak Fangio nemohl zúčastnit, došlo k děsivé havárii s mnoha oběťmi na životech. Fangio poté prohlásil, že do jeho osudu zasáhl jeho anděl strážný, a odmítl vypovídat proti svým věznitelům,“ uvádí k tématu autor Petr Matura na webu časopisu zahadyzivota.cz.

DŘÍVE JSME PSALI:

Kruh života: co nám mohou prozradit minulé životy o našem současném osudu?

Nikola Macáková — 03. 09. 2023
Naše chování, osobnost a vzory myšlení jsou často utvářeny zkušenostmi a událostmi, které jsme prožili během dětství a dospívání.

Taktéž ruský herec Alexandr Abdulov unikl, zřejmě díky zásahu anděla, jisté smrti. Jednoho dne se herec vydal na cestu letadlem, ale když už v něm Abdulov seděl, přistoupila k němu letuška a řekla mu, že v letadle, které odlétá o půl hodiny dříve, je ještě jedno volné místo. Herec samozřejmě nastoupil na dřívější let a bezpečně se dostal do cíle, kde se však následně dozvěděl, že jeho původní let havaroval,“ píše dále web zahadyzivota.cz.

Další ruský herec Andrej Sokolov měl se svým otcem rovněž cestovat letadlem. Herce však z nějakého důvodu trápil nedobrý pocit. Snažil se otci cestu rozmluvit, avšak ten o jejím zrušení nechtěl nic slyšet. Andrej se tedy odhodlal k podvodu a cestou na letiště otci řekl, že zapomněl uzamknout vchodové dveře. Vrátili se, a nakonec tak let zmeškali. Letadlo, kterým měli letět, se zřítilo,“ dodává v citaci web zahadyzivota.cz.

Pro mnohé věřící je představa anděla strážného posvátná a posilující. Věří, že tito duchovní průvodci nás sledují s láskou a péčí, ochraňují nás před neznámými hrozbami a pomáhají nám nalézt správnou cestu ve chvílích pochybností. Pro ně je anděl strážný spojen s pocitem bezpečí a naděje, který nám dává sílu čelit výzvám života.

Kdo jsou to archandělé

Archandělé jsou andělé vyššího řádu a v jejich ochranné schopnosti věří – a to bez ohledu na náboženství – spousta lidí. Úkolem archandělů není řešit vaše problémy za vás, ale poskytnout vám útěchu a případně směr, kterým byste se měli ubírat. Přestože má každý den v týdnu „svého vládce“, neznamená to, že si konkrétního archanděla nemůžete zavolat na pomoc kdykoli jindy a v kterýkoli jiný den. Záleží na tom, co potřebujete vyřešit,“ píše se na magazínu prozeny.cz.

Katolická církev tradičně věří v existence andělů, kteří jsou považováni za posly Boží lásky a ochrany. Kněží učí, že každá lidská duše má svého anděla strážného, který ji provází od narození až do smrti. Tato víra je založena na biblických textech, které hovoří o andělech jako o Božích služebnících, kteří přicházejí na pomoc lidem.

Andělé jsou také zmíněni v islámu, kde jsou považováni za stvoření z boží vůle sloužící lidem a vykonávající Boží příkazy. V židovství jsou andělé vnímáni jako poslové a ochránci, kteří mají schopnost ovlivňovat lidské osudy.

DŘÍVE JSME PSALI:

Nadpřirozeno a víra v něj: existuje nebo neexistuje?

Nikola Macáková — 01. 10. 2023
Pro mnoho lidí po celém světě zůstává otázka nadpřirozena stále jedním z nejzajímavějších a záhadných témat.

Pro mnohé věřící je modlitba k andělu strážnému důležitou součástí jejich náboženské praxe. V těchto modlitbách vyjadřují vděčnost za ochranu a prosí o sílu a moudrost ve chvílích zkoušek. Víra v anděla strážného tak může být zdrojem utěšení a podpory v obtížných časech.

Nicméně, existují i ti, kteří se ke konceptu anděla strážného staví skepticky. Pro ně může být tato víra spíše symbolickým vyjádřením lidské touhy po ochraně a bezpečí než doslovným existujícím entitou. Někteří kritici tvrdí, že přisuzování určité bytosti odpovědnosti za ochranu jednotlivce může vést k pasivitě v řešení problémů a přenesení odpovědnosti na něco mimo lidskou kontrolu.

V každém případě je anděl strážný fascinujícím a hlubokým aspektem náboženského vyznání. Bez ohledu na to, zda věříme našemu neviditelnému průvodci nebo ne, můžeme najít sílu a inspiraci v představě, že něco většího nás může provázet na našem životním putování.

Použité zdroje: prozeny.cz, zahadyzivota.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text – Nikola Macáková)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu