V znovu dobytém ukrajinském Iziu našli masový hrob s 440 těly

Publikuje: Nikola Macáková — 16. 09. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » V znovu dobytém ukrajinském Iziu našli masový hrob s 440 těly

Volodymyr Zelenskyj přirovnává objev k masakru v Buči provedenému ruskými silami. Ukrajinští úředníci začínají forenzní vyšetřování.

Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian s tím, že ukrajinské úřady našly masové pohřebiště více než 440 těl ve východním městě Izium, které bylo znovu dobyto. Informace potvrdil regionální policejní šéf.

Serhij Bolvinov, hlavní policejní vyšetřovatel pro Charkovskou oblast, řekl Sky News, že někteří lidé byli zabiti ostřelováním a nálety.

Prezident Volodymyr Zelenskyj přirovnal objev k tomu, co se stalo v Buči na okraji Kyjeva, a ve čtvrtek večer ve svém videoprojevu řekl, že Rusko za sebou zanechává smrt všude a musí být voláno k tvrdé odpovědnosti.

Masové pohřebiště -více než 440 těl ve východním městě Izium. Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany / Ministry of Defence (Ukraine) – (tiskový servis)

Potřebné postupy tam již začaly. Více informací k tomuto hrůznému nálezů by mělo být k dospozici v následujících dnech až co přinese probíhající vyšetřování,“ dodal Zelenskyj.

Ukrajina a její spojenci obvinili ruské síly ze spáchání válečných zločinů v Buči v raných fázích únorové invaze ruských sil (tzv. speciální vojenské operace, jak invazi na svobodnou Ukrajinu Kreml nezývá.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání