USA poskytnou Ukrajině další zbraně a tanky

Publikuje: Nikola Macáková — 20. 09. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » USA poskytnou Ukrajině další zbraně a tanky

Americký představitel obrany řekl CNN, že Spojené státy poskytnou další tanky Ukrajině. Je to priorita číslo jedna.

Vysoce postavený představitel USA rovněž podotkl, že se to nestane okamžitě kvůli problémům s výcvikem a údržbou techniky.

„Díváme se na celé ukrajinské ozbrojené síly a zvažujeme do budoucna, jaké schopnosti budou potřebovat a jak Spojené státy a naši spojenci budou schopni podpořit Ukrajinu při budování těchto schopností,“ řekl úředník v rozhovoru s novináři.

Rusko již nemá plnou kontrolu nad Luhanskou oblastí poté, co Ukrajina obsadila vesnici

Malé, ale symbolické vítězství na předměstí Lysyčansku podkopává jeden z Putinových klíčových válečných cílů.

Ukrajina znovu dobyla vesnici poblíž východního města Lysychansk, v malém, ale symbolickém vítězství, které znamená, že Rusko již nemá plnou kontrolu nad Luhanským regionem. Luhanský region je nebo byl jedním z klíčových válečných cílů Vladimira Putina.

Luhanský gubernátor Serhij Haidai řekl, že ukrajinské ozbrojené síly mají Bilohorivku „naprostou kontrolu“. „Je to předměstí Lysyčansku. Brzy odtamtud ty šmejdy vyženeme koštětem,“ uvedl  doslovně a dodal krok za krokem, centimetr po centimetru, osvobodíme celou naši zemi od těchto útočníků. Informace dnes zveřejnil britský list The Guardian.

„V pondělí se na internetu a sociálních sítích objevily nepotvrzené zprávy o postupu ukrajinských vojsk do Lysyčansku. Nyní se zdá málo pravděpodobné, že Kreml bude schopen převzít kontrolu nad celým Donbasem, který zahrnuje Doněckou a Luhanskou oblast. V březnu Putin řekl, že to byl cíl jeho tzv. „zvláštní vojenské operace“ na Ukrajině po jeho neúspěšném pokusu zmocnit se hlavního města Kyjeva,“ doplnil deník The Guardian.

Podle Institutu pro studium války Rusko neposlalo posily. Nyní je pod tlakem a zranitelná vůči další protiofenzívě, uvedl thinktank.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání