Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Publikuje: Nikola Macáková — 13. 08. 2022
Úvodní stránka » Válka na Ukrajině » Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům sdělovat mediím informace o vojenské taktice

Ukrajinský prezident Zelenskyj zakázal vládním představitelům, aby přestali hovořit s novináři o vojenské taktice Kyjeva proti Rusku.

Volodymyr Zelenskyj uvedl, že takové poznámky a výroky jsou citujeme; „upřímně nezodpovědné…“

Po velkých explozích, které v úterý tento týden zničily ruskou leteckou základnu na Krymu, noviny New York Times a Washington Post citovaly neidentifikované představitele Ukrajiny, kteří uvedli, že za to mohou přímo ukrajinské síly. 

Vláda v Kyjevě odmítla říci, zda za výbuchy stála…

Na internetu se objevily informace o tom, že nejen zmiňovanou leteckou základnu na Krymu vybombardovali Ukrajinci sami, ale dokonce se hovořilo i o další zajímavých či strategických místech s tím, že to obratem začali Ukrajinci svádět na Rusko. Tato tvrzení samozřejmě s ohledem na aktuálně probíhající vojenskou situaci na Ukrajině nebylo možno jakkoliv ověřit z více zdrojů, nicméně informace o tom, že Ukrajinci stály za mnoha útoky ve své vlasti se začaly množit poměrně hojně a začalo se o tom hovořit daleko dříve, než-li byla zničena v úterý zmiňovaná letecká základna na Krymu. 

Devastace ruské letecké základny na Krymu naznačuje, že Kyjev mohl získat novou schopnost útoku dlouhého doletu s potenciálem změnit průběh války. Uvedl k tématu britský deník The Guardian.

„Základna je daleko za dosahem pokročilých raket, které západní země uznávají, že posílají na Ukrajinu, přičemž někteří západní vojenští experti říkají, že rozsah škod a zjevná přesnost úderu naznačují silnou novou schopnost s potenciálně důležitými důsledky,“ doplnil deník The Guardian.

Na každém šprotu, pravdy trochu…
Skutečností je že Ukrajina je aktuálně zničenou, zkorumpovanou a zdevastovanou zemí – obecně a důvodů, proč by si sama sobě mohla bombardovat svá území a strategické cíle může být více, například to, aby se vše svedlo na Ruskou armádu, aby se světu ukázalo, jaká zvěrstva na Ukrajině Rusové páchají a podobně. Dalším poměrně zajímavým důvodem může být skutečnost, že Ukrajina obecně spoléhá na to, že získá peníze např. od svých tzv. přátelských zemí či Evropské unie nebo i Spojených států a podobně na tzv. obnovu své země a svých regionů aneb máme-li něco starého a zničeného, proč to nevybombardovat, aby se to následně postavilo nové za peníze cizích států. Samozřejmě toto jsou jen domněnky, které kolují na internetu či v mediích a jen z těží se kdy dozvíme, jak tomu ve skutečnosti je či bylo, nicméně faktem je, že celá válka na Ukrajině, která je také přezdívána, jako válka Spojených států a Ruska odehrávající se na Ukrajině je především „pro někoho“ obrovským byznysem. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání